Vyhořelý dům v Ostravě museli hasiči zbourat. Zapálili ho bezdomovci?

  • 10:00,
  • Ostrava,

Náročný zásah mají za sebou ostravští hasiči. Ve Slezské Ostravě hořel starý vybydlený dům. Navíc museli hasiči nakonec požádat o spolupráci i své kolegy ze záchranného útvarů v Hlučíně, který disponuje těžkou technikou. Statik totiž nařídil zbourání celého objektu.

Požár propukl v pátek už v ranních hodinách. První jednotka hasičů nejprve objekt propátrala, aby vyloučila, že v někdo v plamenech zůstala a je ohrožen jeho život. mezitím už začalo hašení. Povolána byla i plošina, která umožňuje hašení shora.  "Zásah byl komplikovaný tím, že tento vybydlený dům obývaný bezdomovci, byl od sklepa až na půdu plný odpadků," vysvětluje mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Profesionální sbory povolaly i dvě jednotky dobrovolných hasičů z Radvanic a Heřmanic, které pomáhaly s proléváním odpadků. Po dohašení dům prohlédl statik. Ten rozhodl, že dům je nebezpečný a je nutné ho zbourat. 

K požáru dorazil i vyšetřovatel a policie, aby společně určili příčinu. Údajně bývalý majitel prý do domu stále chodil a plnil ho odpadky. Bylo jen otázkou času, kdy se něco podobného stane. Noví majitelé už jednají s radnicí o výstavbě obytného domu na místě, kde stál ten starý. "Budeme dále pokračovat v jednáních, protože pro tu výstavbu by soukromý investor potřeboval pozemky městského obvodu. Ať tak či tak, výkupem ze strany městského obvodu nebo prodejem, by ten pozemek měl být využit k bytové výstavbě," popisuje starosta Slezské Ostravy Richard Vereš.

O výsledcích vyšetřování příčiny požáru i o dalším osudu této luxusní lokality ve Slezské Ostravě vás budeme informovat. 
Tomík na cestách / beseda s Tomášem Vejmolou

Zítra 15:30 - 08.12. 0:42
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Richard Lví srdce / přednáška Marka Zagory

10.12. 16:30 - 08.12. 0:42
Ostrava, Dům umění Ostrava

Experimentální atlas mužů / beseda se Sylvou Lauerovou

10.12. 17:00 - 08.12. 0:42
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Domov Slunečnice Ostrava, příspěvková organizace
Ostrava-město
od 16 280 Kč do 22 620 Kč

Detail

Základní škola Klimkovice, příspěvková organizace
Ostrava-město
od 17 070 Kč do 17 070 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků