Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vyhořelý dům v Ostravě museli hasiči zbourat. Zapálili ho bezdomovci?

  • Ostrava,

Náročný zásah mají za sebou ostravští hasiči. Ve Slezské Ostravě hořel starý vybydlený dům. Navíc museli hasiči nakonec požádat o spolupráci i své kolegy ze záchranného útvarů v Hlučíně, který disponuje těžkou technikou. Statik totiž nařídil zbourání celého objektu.

Požár propukl v pátek už v ranních hodinách. První jednotka hasičů nejprve objekt propátrala, aby vyloučila, že v někdo v plamenech zůstala a je ohrožen jeho život. mezitím už začalo hašení. Povolána byla i plošina, která umožňuje hašení shora.  "Zásah byl komplikovaný tím, že tento vybydlený dům obývaný bezdomovci, byl od sklepa až na půdu plný odpadků," vysvětluje mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Profesionální sbory povolaly i dvě jednotky dobrovolných hasičů z Radvanic a Heřmanic, které pomáhaly s proléváním odpadků. Po dohašení dům prohlédl statik. Ten rozhodl, že dům je nebezpečný a je nutné ho zbourat. 

K požáru dorazil i vyšetřovatel a policie, aby společně určili příčinu. Údajně bývalý majitel prý do domu stále chodil a plnil ho odpadky. Bylo jen otázkou času, kdy se něco podobného stane. Noví majitelé už jednají s radnicí o výstavbě obytného domu na místě, kde stál ten starý. "Budeme dále pokračovat v jednáních, protože pro tu výstavbu by soukromý investor potřeboval pozemky městského obvodu. Ať tak či tak, výkupem ze strany městského obvodu nebo prodejem, by ten pozemek měl být využit k bytové výstavbě," popisuje starosta Slezské Ostravy Richard Vereš.

O výsledcích vyšetřování příčiny požáru i o dalším osudu této luxusní lokality ve Slezské Ostravě vás budeme informovat. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků