Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vyhořelý dům v Ostravě museli hasiči zbourat. Zapálili ho bezdomovci?

  • Ostrava,

Náročný zásah mají za sebou ostravští hasiči. Ve Slezské Ostravě hořel starý vybydlený dům. Navíc museli hasiči nakonec požádat o spolupráci i své kolegy ze záchranného útvarů v Hlučíně, který disponuje těžkou technikou. Statik totiž nařídil zbourání celého objektu.

Požár propukl v pátek už v ranních hodinách. První jednotka hasičů nejprve objekt propátrala, aby vyloučila, že v někdo v plamenech zůstala a je ohrožen jeho život. mezitím už začalo hašení. Povolána byla i plošina, která umožňuje hašení shora.  "Zásah byl komplikovaný tím, že tento vybydlený dům obývaný bezdomovci, byl od sklepa až na půdu plný odpadků," vysvětluje mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Profesionální sbory povolaly i dvě jednotky dobrovolných hasičů z Radvanic a Heřmanic, které pomáhaly s proléváním odpadků. Po dohašení dům prohlédl statik. Ten rozhodl, že dům je nebezpečný a je nutné ho zbourat. 

K požáru dorazil i vyšetřovatel a policie, aby společně určili příčinu. Údajně bývalý majitel prý do domu stále chodil a plnil ho odpadky. Bylo jen otázkou času, kdy se něco podobného stane. Noví majitelé už jednají s radnicí o výstavbě obytného domu na místě, kde stál ten starý. "Budeme dále pokračovat v jednáních, protože pro tu výstavbu by soukromý investor potřeboval pozemky městského obvodu. Ať tak či tak, výkupem ze strany městského obvodu nebo prodejem, by ten pozemek měl být využit k bytové výstavbě," popisuje starosta Slezské Ostravy Richard Vereš.

O výsledcích vyšetřování příčiny požáru i o dalším osudu této luxusní lokality ve Slezské Ostravě vás budeme informovat. 
Petr Hapka a jeho potměšilí hosté / přesunutý koncert z 18.4.

22.10. 19:00
Ostrava-Mariánské hory, DK Akord, Ostrava

Káťa a Škubánek / přeloženo z 28.3.

21.11. 10:00
Ostrava-Mariánské hory, Dům kultury města Ostravy

SMOLO Recycling s. r. o.-
Ostrava
od 32 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

DANĚ V POHODĚ, spol. s r.o.,
Ostrava
od 26 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

ČIFO - Český institut finanční odpovědnosti a.s., Ostrava a Frýdek-Místek
Ostrava
od 87 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků