Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Poctiví nálezci stále existují. Mladí lidé našli 20 tisíc i pár stovek, vše odevzdali

  • Ostrava,

Ostravští strážníci byli v posledních dnech osloveni během výkonu služby hned několika občany, kteří v ulicích města nalezli finanční hotovost.

"Ve středu 6. listopadu 2019 dopoledne jsme se vydali na jazykové gymnázium Pavla Tigrida do Ostravy-Poruby, abychom veřejně poděkovali 14leté dívce, která v druhé polovině října 2019 našla na ulici finanční hotovost. Jednalo se o tisícikorunovou bankovku, která ležela na zemi u bankomatu v Ostravě-Porubě. Nejenom, že si dívka peníze nenechala, naopak sama vyhledala hlídku městské policie, které hotovost odevzdala. Dívce jsme před celou třídou poděkovali za její poctivost a předali drobné dárky na památku. Součástí setkání byla rovněž krátká beseda na toto téma," píše v tiskové zprávě mluvčí MP Ostrava Michael Beneš.

Odevzdaných nálezů bylo v poslední době více. Ve stejný den jako mladá dívka, oslovila v Moravské Ostravě s nálezem peněz strážníky také dvacetiletá žena. Ta na chodníku nalezla tři dvousetkorunové bankovky. Jen o pár dní později byla hlídka městské policie vyslána do Ostravy- Dubiny. Mladá žena zde našla bankovky v hodnotě 20 tisíc korun. Někdy se však nacházejí nejen samotné peníze, ale rovnou celé peněženky. Jeden z takových nálezů odevzdala v druhé polovině října 2019 strážníkům žena přímo na jejich pracovišti v Ostravě-Porubě. Peněženka, kterou našla, obsahovala kromě dokladů, platebních a zákaznických karet rovněž hotovost v euro bankovkách. Několikatisícovou hotovost strážníkům odevzdala koncem října 2019 také mladá žena v Ostravě-Mariánských Horách. Všechny nálezy byly následně předány příslušným úřadům k dalšímu opatření.

foto, text: MP Ostrava

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy