Kradl jako straka! Policisté dopadli ostravského kapsáře, usvědčily ho záběry z kamer

  • 11:36,
  • Ostrava ,

Pokud cestujete městskou hromadnou dopravou v Ostravě, máme pro vás dobrou zprávu. Policisté totiž dopadli kapsáře, který dlouhé měsíce řádil zejména v tramvajích. Okradl každého, kdo si jen chvilku nedával pozor na své věci.

V našem regionu jsou bohužel drobné kapesní krádeže na denním pořádku. Zloději si vybírají nejčastěji místa s velkým pohybem lidí. Vedou tak nákupní centra a samozřejmě městská hromadná doprava. Tyto kapsáře se ale nyní velice často daří zatýkat a usvědčovat díky kamerovým systémům. Díky technice teď ubyl z ulic další zloděj. "Komisař obvinil 34letého muže z trestného činu krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platební karty," popisuje Soňa Štětínská.

Muž kradl hlavně v tramvajích, ale občas vyzkoušel i autobus. Oblíbil si zejména tašky na kočárcích, kradl z batohů, které si majitelé nechali i ve vozidle na zádech, uměl vytáhnout peněženku i přímo z kapsy. To udělal například 80letému důchodci. Záběry z kamer ho nemilosrdně usvědčily. Ostravský dopravní podnik do nich investuje miliony. "Ty kamery mají pomáhat odhalovat trestnou činnost páchanou v MHD a také mají odradit všechny, kteří by nějakou trestnou činnost ve vozidlech páchat chtěli," potvrzuje mluvčí DPO Karolína Rycková.

Tento kapsář způsobil škodu 70 tisíc a nyní mu hrozí až 5 let vězení. Policie znovu varuje: Blíží se vánoce, kdy bude všude spousta lidí. Dávejte si pozor na své věci a nenechávejte je ani na vteřinu bez dozoru. 
Pohádky o mašinkách / premiéra

Dnes
Ostrava-Mariánské hory, Divadlo loutek Ostrava

Trhy, co se hledají - nekomerční farmářské trhy

Zítra
Ostrava-Jih, Pavilon A, Černá louka, Ostrava

Sobotní dílny GVUO pro rodiny s dětmi

Zítra
Ostrava-Mariánské hory, Dům umění Ostrava

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků