Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava slaví výročí listopadových událostí 89, připraveny jsou desítky akcí

  • Ostrava,

17. listopad se blíží. V rámci oslav 30ti let od sametové revoluce Ostrava připravila ve spolupráci s mnoha dalšími organizacemi řadu nejrůznějších akcí, které vrcholí programem na Masarykově náměstí. Ten potrvá od 15. do 18. listopadu.

Ostrava připravila v rámci oslav 30ti let od sametové revoluce velkou řadu akcí a mnohé už se uskutečnily. Vyvrcholením je ale čtyřdenní blok na Masarykově náměstí v centru města, kde vznikne originální prostor. Program začíná v pátek, kdy ho odstartuje primátor Ostravy Tomáš Macura v 10 hodin. To by měl centrum města také obejmout lidský řetěz. Pátek je multižánrový pro všechny generace. Sobota nabídne projekce, debaty i hudební bloky. "Oslavy třicátého výročí probíhají už od září a vyvrcholí čtyřdenním prodlouženým víkendem," potvrzuje primátor Ostravy Tomáš Macura.

Část nedělního programu připravil Český rozhlas a také Česká televize. Připraven je od 16,30 unikátní koncert S láskou má svět naději. "Neděle je zasvěcena hubě i divadlu, scénickému čtení. Budou různé diskuze a debaty. Připraveno je i cirkusové představení na téma svoboda," popisuje dramaturg Vladimír Šmehlík. 

Pondělí bude patřit například Václavu Havlovi, jehož texty z děl budou předčítat ostravští divadelníci. Kompletní program najdete na internetových stránkách ostrava30.cz.
Petr Hapka a jeho potměšilí hosté / přesunutý koncert z 18.4.

22.10. 19:00
Ostrava-Mariánské hory, DK Akord, Ostrava

Káťa a Škubánek / přeloženo z 28.3.

21.11. 10:00
Ostrava-Mariánské hory, Dům kultury města Ostravy

MSTS Company, s.r.o.,
Ostrava
od 8 900 Kč/měsíc

Detail

INTER META Ostrava, s. r. o. - Ostrava
Ostrava
od 24 000 Kč/měsíc

Detail

Alarm K+K elektronika s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků