Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava slaví výročí listopadových událostí 89, připraveny jsou desítky akcí

  • Ostrava,

17. listopad se blíží. V rámci oslav 30ti let od sametové revoluce Ostrava připravila ve spolupráci s mnoha dalšími organizacemi řadu nejrůznějších akcí, které vrcholí programem na Masarykově náměstí. Ten potrvá od 15. do 18. listopadu.

Ostrava připravila v rámci oslav 30ti let od sametové revoluce velkou řadu akcí a mnohé už se uskutečnily. Vyvrcholením je ale čtyřdenní blok na Masarykově náměstí v centru města, kde vznikne originální prostor. Program začíná v pátek, kdy ho odstartuje primátor Ostravy Tomáš Macura v 10 hodin. To by měl centrum města také obejmout lidský řetěz. Pátek je multižánrový pro všechny generace. Sobota nabídne projekce, debaty i hudební bloky. "Oslavy třicátého výročí probíhají už od září a vyvrcholí čtyřdenním prodlouženým víkendem," potvrzuje primátor Ostravy Tomáš Macura.

Část nedělního programu připravil Český rozhlas a také Česká televize. Připraven je od 16,30 unikátní koncert S láskou má svět naději. "Neděle je zasvěcena hubě i divadlu, scénickému čtení. Budou různé diskuze a debaty. Připraveno je i cirkusové představení na téma svoboda," popisuje dramaturg Vladimír Šmehlík. 

Pondělí bude patřit například Václavu Havlovi, jehož texty z děl budou předčítat ostravští divadelníci. Kompletní program najdete na internetových stránkách ostrava30.cz.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků