Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Parkoviště místo multifunkčního domu. Město má nárok na pozemky v centru Ostravy

  • Ostrava,

V centru Ostravy u kostela svatého Václava měl už stát multifunkční dům s byty a kancelářemi. Místo něj je tam stále parkoviště. Město proto uplatní soudně předkupní právo, aby získalo pozemky zpět za 1 korunu. Spor ale může zastavit nový vlastník, pokud tam v dohledné době podobný dům skutečně postaví.

Už v roce 2008 prodala Ostrava pozemek v centru města firmě, která se smluvně zavázala, že na něm vybuduje multifunkční dům s komerčními prostory, kancelářemi a byty. O stavební povolení měla zažádat do roku 2016. To se nestalo a v proluce mezi domy na Kostelním náměstí je stále parkoviště. Společnost tak porušila smlouvu, ze které ji vyplynula povinnost pozemky prodat městu zpět za 1 korunu. Ani to se ale nestalo. "Vlastník tyto pozemky přeprodal dalšímu subjektu společnosti Areál Kostelní s.r.o. bez vědomí města a bez toho, aby nám dal možnost využít předkupní právo," upřesňuje primátor Tomáš Macura.

Zastupitelstvo proto rozhodlo, že bude vymáhat soudně závazek, který ze smlouvy vyplývá. Jde o předkupní právo za 1 korunu. Mezitím bude ale město vyjednávat i s novým majitelem a bude se snažit dohodnout. Soudy by se totiž vlekly řadu let. "Kdyby postavil ten objekt v nějakém reálném čase, což vypadá že ano, tak bychom se dohodli," potvrzuje primátor.

Novým majitelem je společnosti Areál Kostelní, která pozemky koupila za 21 milionů korun. Její majitel tvrdí, že předkupní právo bylo vypořádáno. Prý chce v proluce vystavět dům za 200 milionů korun podle původních plánů, což by uvítalo i město. 


Slezské divadlo za výlohou

Slezské divadlo se připojilo k výzvě Oživené výlohy pražského souboru Cirk La Putyka a za sklem uzavřeného nákupního centra Slezanka v centr...

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků