LÉTA BĚŽÍ: 12. ročník Týdne rané péče proběhl i v Moravskoslezském kraji

  • 13:28,
  • Ostrava,

V týdnu od 4. do 10. listopadu proběhl také v našem kraji už dvanáctý ročník kampaně Týden rané péče. I letos se do něj zapojila ostravská pobočka Společnosti pro ranou péči a poskytovatelé služby rané péče po celém Česku. Natáčeli jsme na Rodinném odpoledni na Rodinné ulici.

Narození dítěte s vážným hendikepem. Událost, která zasáhne celou rodinu a promítá se do všech oblastí jejího života. Sociální služba Raná péče pomáhá rodinám právě s touto neočekávanou skutečností. V týdnu od 4. do 10. listopadu proběhlo v Ostravě několik tématických akcí, jednou z nich bylo rodinné odpoledne. "Dneska tady bude takový workshopový den. Budeme se tady bavit o různých tématech a akce je pro veřejnost, může přijít kdokoliv. Dneska tady bude i nutriční terapeutka Zuzana Švédová," prozrazuje ředitelka Centra rané péče Vladimíra Salvetová. Nechyběla tedy ani ochutnávka dobrot Zuzky Švédové. 

Návštěvníci si mohli vyzkoušet i simulační brýle. "Jaké to je, když lidé dobře nevidí, jak která zraková vada vypadá. A taky budou mít i karimatky a budou cvičit a zkoušet si cviky, které jim pomohou si udržet kondici," dodává Vladimíra Salvetová.

Na akci pomáhalo i několik dobrovolníků. "Pomáhám tady organizaci, starám se tady o ty děti, aby je někdo hlídal, ať jsou v pohodě. Uvazujeme korálky a takové věci," prozradil jeden z dobrovolníků.

„Každé dítě je úžasné“ - takový byl letošní slogan týdne rané péče. Měl zdůraznit jedinečnost, osobitost a individualitu každého dítěte. Služba Rané péče pomáhá rodinám vytvořit takové podmínky, aby jejich vážně hendikepované dítě mohlo vyrůstat v domácím prostředí a rodina nemusela přistoupit k ústavní péči.
Světový den polykání / preventivní akce ORL odděleni FNO

Dnes 8:30 - 20:41
Ostrava, Fakultní nemocnice Ostrava

Dědečku, vyprávěj o světě / beseda s Ladislavem Špačkem

Dnes 17:00 - 20:41
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

SOUZNĚNÍ - Festival adventních zvyků, koled a řemesel

Dnes 18:00 - 15.12. 20:00
Ostrava, FM, Kunčice p. O, Ostrava, Kozlovice, Frenštát p. R.

Domov Slunečnice Ostrava, příspěvková organizace
Ostrava-město
od 16 280 Kč do 22 620 Kč

Detail

Základní škola Klimkovice, příspěvková organizace
Ostrava-město
od 17 070 Kč do 17 070 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků