Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Třetí pokus snad konečně vyjde. Rekonstrukce porubského kulturáku běží podle plánu

  • Ostrava,

Následující zprávu potěšíme zejména obyvatele Ostravy - Poruby. Vše nasvědčuje tomu, že rekonstrukce Domu kultury Poklad bude tentokrát skutečně dokončena podle plánu. Problémem ale stále zůstává parkování, které se řeší zvlášť.

Když v roce 2012 začala rekonstrukce Kulturního domu Poklad v Ostravě - Porubě, nikoho ani ve zlém snu nenapadlo, že v roce 2019 nebude ještě hotová. Nakonec to tak dopadlo, ale nyní už vše nasvědčuje tomu, že se na třetí pokus podaří rekonstrukci dokončit. První dva zhotovitelé dílo nedokončili. Město jim totiž nechtělo zaplatit vícepráce nad rámec sjednané ceny. Nyní je ale vše jinak. Předání stavby proběhlo bez problémů a stavebníci už od června intenzivně budují. "Jsou hotové střechy na obou křídlech, probíhá dokončování střechy na prostředním objektu, který je památkově chráněný. Dokončují se vnitřní omítky, řeší se podlahy a infrastruktura uvnitř," potvrzuje náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová.

Magistrát musí ještě vyřešit také parkování v okolí Pokladu. Zajistí ho dva parkovací domy. jejich stavba ale ještě nezačala. "Cílem bude sladit dohromady dokončení rekonstrukce i parkování. Může ale nastat situace, že ty parkovací domy nebudou v té době dostavěny a bude se parkovat v okolí. Ideálně s odklonem k nemocnici a VŠB," dodává náměstkyně. 

Po dokončení rekonstrukce čeká Poklad i nové vybavení interiérů. Na to bude vyhlášeno výběrové řízení asi za asi 30 milionů korun. Kulturní dům by měl začít zase sloužit Porubanům v roce 2021. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků