Desítky lidí musely utéct před nočním požárem v Dubině, další obyvatele domu zachránili hasiči

  • 8:35,
  • Ostrava ,

V sobotu 23. listopadu 2019 byl o půl druhé ráno na tísňovou linku hasičů ohlášen požár v jednom z bytových domů v ostravské části Dubina. K události byli vysláni hasiči ze stanic HZS MSK Ostrava - Jih a Ostrava - Zábřeh. Ti po příjezdu zjistili, že ve čtvrtém patře došlo k požáru v kuchyni jednoho z bytů.

"Ještě před příjezdem hasičů opustily dům dvě desítky osob, dalším dvanácti z nich musely pomoci ven zasahující jednotky a to i pomocí speciálních vyváděcích masek s filtrem. Požár byl zlikvidován jedním vodním proudem, k odvětrání hasiči nasadili přetlakovou ventilaci. Při události utrpěl popáleniny jeden člověk, další dva se nadýchali zplodin hoření. Do nemocnice byla přepravena i osoba trpící akutní stresovou reakcí. Vyšetřovatel vyčíslil způsobenou škodu na 200 tisíc korun, příčina vzniku požáru je v šetření," píše k události mluvčí HZS MSK Jakub Kozák.

"Záchranáři ošetřovali celkem šest postižených osob: Popáleniny horních končetin utrpěl muž, jehož totožnost ZZS nezná. Pacient byl mimo přímé ohrožení života, po ošetření popálených ploch a podání léků byl sanitním vozidlem přepraven do popáleninového centra Fakultní nemocnice Ostrava. Při požáru se nadýchalo zplodin hoření pět dalších osob. Jednalo se o ženy ve věku šestadvaceti až dvaasedmdesáti let. Dvě z nich byly po vyšetření posádkami ZZS ponechány na místě zásahu, jejich přeprava do zdravotnického zařízení nebyla nutná. Další tři byly ošetřeny v rámci přednemocniční neodkladné péče a s lehkou až středně těžkou intoxikací byly transportovány – dvě do Vítkovické a jedna do Městské nemocnice v Ostravě," dodává mluvčí ZZS MSK Lukáš Humpl.

ilustrační foto




Beseda s Břicháčem Tomem alias Tomášem Kosačíkem

Zítra
Ostrava-Centrum, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Beseda s Karlem Šípem

27.02. 15:30
Ostrava-Mariánské hory, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

ATLAS servis CZ, s.r.o.
Velká Polom
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

KPDH strojírna s.r.o., Ostrava - Kunčičky
Ostrava
od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Koupelny JaS, s.r.o.
Ostrava
od 18 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků