Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladí programátoři v Ostravě soutěžili o nejlepší užitečnou aplikaci mluvící s uživatelem

  • Ostrava,

Na různé chytré aplikace už jsme si zvykli. Doba pokročila a inteligentní programy teď s námi začínají hovořit. Mladí programátoři se v Ostravě snažili vytvořit mluvící asistenty užitečné pro každodenní život.

Stáhnout video

Moravskoslezský kraj pořádal s pobočkou ostravského Impact Hubu již 3. ročník soutěže středoškoláků v programování. Letos měli za úkol vytvořit užitečnou aplikaci hovořící s uživatelem. 

“Tenhle středoškolský hackathon slouží především pro to, aby si naši mladí středoškoláci z celého Moravskoslezského kraje zkusili, jak vypadá fyzické programování. To znamená, že dostanou úkol a po časově omezenou dobu ten úkol musí splnit. My je pak budeme následně grilovat na závěrečných prezentacích, kdy svůj projekt představí a vyhodnotíme, který z nich byl nejlepší,” vysvětlil za organizátory Vladimír Maryška z oddělení rozvoje chytrého regionu MSK. 

K podpoře moderních technologií a vzdělávání slouží program Chytrá myšlenka. 

“Moravskoslezský kraj podporuje nejen mladé lidi, ale vůbec celkově chytré myšlenky, které mohou zlepšit kvalitu života občanů, zpříjemnit jejich chvíle a ušetří čas a peníze. Právě proto tady ti mladí lidé dneska sedí, aby si zkusili naprogramovat nějaké takové chytré věci,” řekla vedoucí oddělení rozvoje chytrého regionu MSK Karin Černá. 

Čtyřčlenné týmy mladých programátorů sestavovaly například hlasové asistenty pro snazší orientaci v dopravě ve městě. 

“My jsme z ostravského gymnázia PORG a dneska jsme tady přišli soutěžit v podstatě o to, kdo vymyslí nejlepší nápad na tuto inovativní technologii,” řekl soutěžící student.

“Máme teda nápad na voice boota, který by uživateli řekl, jestli je nejlepší pro něho cestovat tramvají, nebo na kole, nebo pěšky a případně by mu rovnou doporučil spoj,” dodal další člen soutěžního týmu.  

Aktivní podporou inovativních technologií chce kraj mladé lidi motivovat ke studiu ale i následnému životu v regionu. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků