Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Magistrát podpoří bikesharing i příští rok. Ostravu obstarají kola Nextbike

  • Ostrava,

Ostravský magistrát už vybral společnost, která se postará v příštím roce o sdílená kola. Nižší dotaci požadovala po městu společnost Nextbike a tak ve veřejné zakázce zvítězila. Kol bude více, přibudou nové části města a k vypůjčení už nebude potřeba chytrý telefon ani internet.

V Ostravě byste dnes už asi těžko hledali někoho, kdo ještě nezná sdílená kola. Mnoho lidí už je také vyzkoušelo a nebo pravidelně využívá.  V letošním roce 33 tisíc uživatelů najezdilo přes 400 tisíc kilometrů. Rozjezd tohoto způsobu dopravy by se ale neobešel bez podpory města a město chce na sdílená kola přispět i v příštím roce. V říjnu radní vyhlásili zakázku. Přihlásili se Rekola i Nextbike. Lepší podmínky nabídl současný provozovatel Nextbike. "Pro příští rok budeme mít staronového provozovatele, protože Nextbike provozuje bikesharing i letos. Chystáme nějaké novinky. Zvýší se počet kol. Z 600 se dostaneme až na 900," potvrzuje náměstkyně primátora Kateřina Šebestová.

V příštím roce  chce město sdílená kola rozšířit o Plesnou, Hrabovou, Krásné Pole, Novou Ves a Martinov. Přibudou také stanice, kde si lze kola zdarma půjčit místo 15 na 30 minut. Je to zejména pod kopci. K zapůjčení kola už také nebudete potřebovat výhradně chytrý telefon a internet. "Bude to automatický systém, kdy na rozpoznání telefonního čísla uživatele bude 24 hodin denně možné půjčit kolo," vysvětluje ředitel společnosti Nextbike Tomáš Karpov.

Novinkou pro příští rok bude i očekávaná rezervace kola. Kola bude v roce 2020 možné sdílet už od začátku března do konce roku. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků