Magistrát podpoří bikesharing i příští rok. Ostravu obstarají kola Nextbike

  • 11:39,
  • Ostrava,

Ostravský magistrát už vybral společnost, která se postará v příštím roce o sdílená kola. Nižší dotaci požadovala po městu společnost Nextbike a tak ve veřejné zakázce zvítězila. Kol bude více, přibudou nové části města a k vypůjčení už nebude potřeba chytrý telefon ani internet.

V Ostravě byste dnes už asi těžko hledali někoho, kdo ještě nezná sdílená kola. Mnoho lidí už je také vyzkoušelo a nebo pravidelně využívá.  V letošním roce 33 tisíc uživatelů najezdilo přes 400 tisíc kilometrů. Rozjezd tohoto způsobu dopravy by se ale neobešel bez podpory města a město chce na sdílená kola přispět i v příštím roce. V říjnu radní vyhlásili zakázku. Přihlásili se Rekola i Nextbike. Lepší podmínky nabídl současný provozovatel Nextbike. "Pro příští rok budeme mít staronového provozovatele, protože Nextbike provozuje bikesharing i letos. Chystáme nějaké novinky. Zvýší se počet kol. Z 600 se dostaneme až na 900," potvrzuje náměstkyně primátora Kateřina Šebestová.

V příštím roce  chce město sdílená kola rozšířit o Plesnou, Hrabovou, Krásné Pole, Novou Ves a Martinov. Přibudou také stanice, kde si lze kola zdarma půjčit místo 15 na 30 minut. Je to zejména pod kopci. K zapůjčení kola už také nebudete potřebovat výhradně chytrý telefon a internet. "Bude to automatický systém, kdy na rozpoznání telefonního čísla uživatele bude 24 hodin denně možné půjčit kolo," vysvětluje ředitel společnosti Nextbike Tomáš Karpov.

Novinkou pro příští rok bude i očekávaná rezervace kola. Kola bude v roce 2020 možné sdílet už od začátku března do konce roku. 
Světový den polykání / preventivní akce ORL odděleni FNO

Dnes 8:30 - 17:38
Ostrava, Fakultní nemocnice Ostrava

Dědečku, vyprávěj o světě / beseda s Ladislavem Špačkem

Dnes 17:00 - 17:38
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

SOUZNĚNÍ - Festival adventních zvyků, koled a řemesel

Dnes 18:00 - 15.12. 20:00
Ostrava, FM, Kunčice p. O, Ostrava, Kozlovice, Frenštát p. R.

Domov Slunečnice Ostrava, příspěvková organizace
Ostrava-město
od 16 280 Kč do 22 620 Kč

Detail

Základní škola Klimkovice, příspěvková organizace
Ostrava-město
od 17 070 Kč do 17 070 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků