Ostrava zmapovala historii svých divadel. Vše je pohromadě na internetu

  • 11:43,
  • Ostrava,

Dva roky práce a Ostrava má k dispozici unikátní archiv svých divadel. Zájemci si v něm mohou najít veškeré údaje o profesionálních divadlech a jejich repertoáru v celé jejich historii. Archiv je ale stále živý a bude se neustále doplňovat.

Ostrava je zase unikátní. Jako první město v zemi kompletně zmapovala historii svých profesionálních divadel. Všechny informace byly uloženy na internetové stránky divadelniarchiv.cz a jsou dostupné každému, kdo má zájem. "Je tam možno najít historii všech česky mluvících ostravských divadel od roku 1919," potvrzuje ředitel NDM Jiří Nekvasil. 

Práce na kompletním zmapování historie ostravských divadel trvaly deseti lidem dva roky a stály ostravský magistrát 2 miliony korun. Pomáhali i studenti z Opavy, Olomouce a Brna. "Je to naprosto ojedinělý projekt v rámci České republiky a možná i Evropy. Bude to stát i nějaké provozní náklady, ale já jsem přesvědčen, že to budou velice účelově a smysluplně vynaložené peníze," uvádí náměstek primátora Zbyněk Pražák.

Práce na divadelním archivu ale zdaleka nekončí. Existuje ještě mnoho materiálů, hlavně fotografií, které zatím nebyly určeny. V tom pomáhají například bývalí zaměstnanci divadel. Natáčí se také další záznamy s pamětníky a doplňují se i nové údaje. 
Přelet nad kukaččím hnízdem / Divadlo Radka Brzobohatého

Dnes 19:00 - 11:42
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Světový den polykání / preventivní akce ORL odděleni FNO

Zítra 8:30 - 11.12. 11:42
Ostrava, Fakultní nemocnice Ostrava

Dědečku, vyprávěj o světě / beseda s Ladislavem Špačkem

Zítra 17:00 - 11.12. 11:42
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Domov Slunečnice Ostrava, příspěvková organizace
Ostrava-město
od 16 280 Kč do 22 620 Kč

Detail

Základní škola Klimkovice, příspěvková organizace
Ostrava-město
od 17 070 Kč do 17 070 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků