Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V domově seniorů Slunečnice v Ostravě končí 2 pracovnice. Údajné týrání důchodců šetří i policie

  • Ostrava,

V souvislosti s kauzou údajného týrání klientů v domově pro seniory Slunečnice v Ostravě, zavádí magistrát řadu opatření, aby k podobným situacím nemohlo docházet. Případy, na které upozornila televize Seznam, nyní prošetřuje policie. Kontrola magistrátu nic podobného nezjistila.

Seznam.cz uvedl v minulých dnech několik reportáží o Domově Slunečnice, v nichž bývalí zaměstnanci i několik klientů popisuje praktiky některých ošetřovatelů. Konkrétně šlo o 6 případů v průběhu 8 let, kdy měli být důchodci ponižováni a týráni. Ostravský magistrát vše nechal prošetřit a i když se prý žádný z případů nepotvrdil, dvě zaměstnankyně budou propuštěny. "Musím poctivě říct, že jsme v těch jednotlivých případech neshledali, nedoložili nebo neprokázali jednoznačně, že k nějakému pochybení zaměstnanců došlo, ale nemůžeme současně říct, že by nemohlo k nějakému případu dojít jindy a jinde," vysvětluje primátor Ostravy Tomáš Macura.

Jako další opatření bude v zařízení fungovat psycholog, za kterým mohou chodit klienti domova i personál. Ředitel Slunečnice Radek Baran reagoval na kauzu sepsáním nového etického kodexu, častějšími kontrolami a také si vyhradil hodiny, kdy za ním může kdokoliv přijít s jakýmkoliv problémem. "My děláme všechny kroky proto, abychom udrželi tu dobrou pověst, protože k selhání jedince může dojít kdykoliv, říká ředitel Domova Slunečnice Radek Baran.

Město také najme externí společnost, která provede průzkum spokojenosti ve všech zařízeních. Chce udělat maximum pro navrácení reputace Slunečnice. "Chtěl bych ubezpečit všechny seniory, že mohou být klidní, protože si myslím, že jsme schopni zajistit takovou péči, aby byli v těch domovech spokojeni," potvrzuje náměstek primátora Zbyněk Pražák.

Některými případy se zabývá také policie. O dalším vývoji této kauzy vás budeme informovat. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků