Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na ostravských Bazalech může vyrůst další hvězda. Stadion je znovu v provozu

  • Ostrava,

Ostravské Bazaly jsou znovu otevřeny. Legendární stadion prošel kompletní rekonstrukcí a nyní budou v něm fungovat fotbalové akademie pro děti a mládež. Jedna bude krajská pro talenty z celého regionu a ta druhá bude vychovávat fotbalisty pro Baník Ostrava. Trénovat na něm ale množná bude i áčko Baníku.

Legendární stadion Bazaly je znovu připraven vychovávat nové špičkové fotbalisty. Po 15 měsících, kdy byla hlavní tribuna i se zázemím nejprve srovnána se zemí, vyrostl ve Slezské Ostravě zcela nový objekt. Hřiště jsou tři a zrekonstruován byl i ochoz naproti hlavní tribuny. "Je to tady úžasné. Já jsme zavzpomínal na rok 1976, když jsem byl na utkání Baníku s Bayernem a doufám, že takoví velikáni jako byl Werner Lička nebo Gert Müller se tady zase objeví a myslím, že k tomu mají to nejlepší zázemí," říká hejtman MS kraje Ivo Vondrák.

Rekonstrukce stála 320 milionů korun. Z toho uhradilo město 220 milionu, kraj 70 milionů a zbytek doplatila společnost Vítkovice Aréna. Stadion by měl sloužit především pro výchovu nových talentů. "Na Bazalech budou fungovat 2 akademie. Je to Regionální fotbalová akademie, což je krajský projekt ve spolupráci s FAČRem a klubová akademie Baníku Ostrava." vysvětluje náměstkyně primátora Andrea Hoffmannová.

Hlediště má kapacitu 450 diváků a Baník zvažuje, že by stadion mohlo využívat pro zápasy B - týmu, který hraje Moravskoslezskou fotbalovou ligu. "Bazaly by se zužitkovaly, protože spousta fanoušků fandí Baníku a když tady bude hrát naše béčko, tak velmi rádi přijdou," přemýšlí majitel Baníku Ostrava Václav Brabec. 

 Na Bazaly se zpět přestěhuje vedení Baníku Ostrava. Kromě mladých baníkovců by na stadionu mohl občas trénovat i první tým nebo ženy. 
MISS BABČA & ŠTRAMÁK / ZRUŠENO!!!

Zítra
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Veletoč / autorská komedie Ivy Janžurové

03.11. 19:00
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Transsibiřská magistrála / cestovatelský stand-up

10.11. 18:00
Ostrava-Centrum, DK Akord, Ostrava

Průmyslové montáže s.r.o.,
Ostrava
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

SNABYTEK COMPANY s.r.o.*
Ostrava
od 25 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o..
Ostrava
od 22 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků