Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řetízek může zachránit seniory před okradením. V Ostravě je montují strážníci

  • Ostrava,

Nejúčinnějším nástrojem v boji proti podvodníkům a zlodějům je dobrá prevence. Ti si často za své oběti vybírají seniory a proto se snaží ostravská městská policie této skupině pomáhat. Jedním z projektů je i montáž řetízků a kvalitních kukátek na dveře. Díky podpoře magistrátu je mohou získat zdarma.

V našem zpravodajství i v magazínu 112 vás často informujeme o nejrůznějších fintách podvodníků a zlodějů, kteří se zaměřují na seniory. Poslední případ se odehrál v Karviné, kde 88letou důchodkyni okradl o úspory falešný instalatér. Právě tyto lidi by důchodci neměli vůbec pouštět do bytu a měli by s nimi mluvit maximálně přes zapnutý řetízek na dveřích. "Já to vím, že takoví žebráci chodí a tak se zachovám," lamentovala okradená důchodkyně z Karviné.

V Ostravě si mohou senioři požádat o řetízek a panoramatické kukátko v rámci preventivního programu městské policie. "Projekt je pro seniory zdarma. My vyhodnocujeme písemné žádosti a pak se domluvíme s jednotlivými seniory na tu následnou montáž," vysvětluje mluvčí MP Ostrava Michael Beneš. "Je to teď lepší. Vždycky to zahačím a přes kukátko se podívám, kdo tam je," pochvaluje si montáž senior z Ostravy - Zábřehu.

Senioři navíc dostanou i alarm, který mohou nosit na krku. Využít ho mohou hlavně, když odcházejí z bytu ven a stanou se obětí trestného činu. "Stačí zatáhnout za šňůrku a ten alarm způsobí takový hluk, že by měl odradit toho zloděje," popisuje preventistka MP Ostrava Michela Michnová.

Nejdůležitější radou ale stejně zůstává, že důchodci by neměli pouštět do bytu nikoho cizího, pokud nejsou dopředu domluveni. Vše ostatní by měli řešit přes zavřené dveře nebo zasunutý řetízek. 
Wobau cz s.r.o., Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Pozemní stavby Moravia s.r.o, Ostrava
Ostrava
od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 15 200 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků