Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řetízek může zachránit seniory před okradením. V Ostravě je montují strážníci

  • Ostrava,

Nejúčinnějším nástrojem v boji proti podvodníkům a zlodějům je dobrá prevence. Ti si často za své oběti vybírají seniory a proto se snaží ostravská městská policie této skupině pomáhat. Jedním z projektů je i montáž řetízků a kvalitních kukátek na dveře. Díky podpoře magistrátu je mohou získat zdarma.

V našem zpravodajství i v magazínu 112 vás často informujeme o nejrůznějších fintách podvodníků a zlodějů, kteří se zaměřují na seniory. Poslední případ se odehrál v Karviné, kde 88letou důchodkyni okradl o úspory falešný instalatér. Právě tyto lidi by důchodci neměli vůbec pouštět do bytu a měli by s nimi mluvit maximálně přes zapnutý řetízek na dveřích. "Já to vím, že takoví žebráci chodí a tak se zachovám," lamentovala okradená důchodkyně z Karviné.

V Ostravě si mohou senioři požádat o řetízek a panoramatické kukátko v rámci preventivního programu městské policie. "Projekt je pro seniory zdarma. My vyhodnocujeme písemné žádosti a pak se domluvíme s jednotlivými seniory na tu následnou montáž," vysvětluje mluvčí MP Ostrava Michael Beneš. "Je to teď lepší. Vždycky to zahačím a přes kukátko se podívám, kdo tam je," pochvaluje si montáž senior z Ostravy - Zábřehu.

Senioři navíc dostanou i alarm, který mohou nosit na krku. Využít ho mohou hlavně, když odcházejí z bytu ven a stanou se obětí trestného činu. "Stačí zatáhnout za šňůrku a ten alarm způsobí takový hluk, že by měl odradit toho zloděje," popisuje preventistka MP Ostrava Michela Michnová.

Nejdůležitější radou ale stejně zůstává, že důchodci by neměli pouštět do bytu nikoho cizího, pokud nejsou dopředu domluveni. Vše ostatní by měli řešit přes zavřené dveře nebo zasunutý řetízek. 
Barrák music hrad: HORKÝŽE SLÍŽE, ZAKÁZANÝOVOCE

Dnes
Ostrava, Slezskoostravský hrad, Ostrava

Letní kino Amfi: NÁRODNÍ TŘÍDA

Dnes
Ostrava-Slezská Ostrava, Letní kino Amfi

GELIUS s.r.o. Ostrava
Ostrava
od 17 800 Kč/měsíc

Detail

T-DIRIT s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 14 600 Kč/měsíc

Detail

Patronus servis Ostrava, s.r.o.,
Ostrava
od 87 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků