Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Myslivci z Nové Bělé prošli policejní kontrolou na alkohol i stav zbraní

  • Ostrava,

Sobotní hon myslivců z Nové Bělé začal netradičně. Všichni lovci prošli kontrolou zbraní a někteří se podrobili dechové zkoušce na alkohol.

Hon myslivců z ostravské Nové Bělé sice tradičně při nástupu zahájil trubač, ale poté se lovci podrobili policejní kontrole.

“Začala myslivecká a lovecká sezóna a policisté z odboru služby pro zbraně a bezpečnostní materiál proto vyráží v podstatě každý týden do terénu a kontrolují myslivce. Policisté se zaměřují na tři základní oblasti. Jsou to doklady nutné k držení a nošení zbraně, například zbrojní průkaz. Samozřejmostí jsou provádění dechových kontrol a policisté kontrolují rovněž zbraně. tedy jejich technický stav. Dnes jsme například v Ostravě-Nové Bělé, kde byla provedena kontrola- Výsledek této kontroly je nula zjištěných nedostatků. Totožný výsledek zaznamenali policisté rovněž při všech letošních kontrolách, kterých bylo více než 60 a prověřeno bylo kolem 1200 myslivců,” řekla mluvčí Policie ČR Soňa Štětínská. 

Myslivci si rizika při lovu uvědomují a bezpečnostní opatření nepodceňují. 

“My jsme víceméně rádi, že kolik policie s námi spolupracuje tím, že tady provádí kontroly. Pro nás je důležitá hlavně bezpečnost, aby nedocházelo k žádném incidentu, abychom se tady všichni ve zdraví setkali. Tady ta kontrola, jak bylo vidět, proběhla bez problémů. Všichni byli ukáznění a doklady měli taky v pořádku, takže myslím, že hon může být zahájen. Dnes budeme lovit drobnou zvěř, takže budeme lovit bažanta kohouta a zajíce polního. Předpokládaný výřad bude něco kolem 80 kusů zajíce plus nějaké bažantí kohouty k tomu. 

Bezpečnostní pravidla musí myslivci dodržovat po celou dobu honu. 

Před každou léčí se dává signál jedním zatroubení, že je leč zahájená. To znamená, že střelci si nabijí zbraně a vědí, kterým směrem mohou střílet. Po odtroubení dvou signálů to znamená v kruhové leči, že do leče už se nestřílí a že se může střílet jenom z leče ven. Jakmile se zatroubí třikrát, tak to znamená, že je konec honu, nikdo už nesmí vystřelit, musí zlomit bezpečně zbraň a vyndat náboje,” dodal myslivecký hospodář Folta.

V celém kraji se bude do konce roku konat ještě několik honů a stejně tak budou ve svých kontrolách pokračovat i policisté. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků