Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Gaučů u popelnic ubylo. Kampaň OZO Ostrava zřejmě zabrala

  • Ostrava,

Jak už jistě z Regionálních zpráv víte, v uplynulých dnech přestala společnost OZO v Ostravě uklízet od kontejnerů odhozený velkoobjemový odpad. Chtěla tak obyvatele upozornit na nelegálnost těchto černých skládek. Kampaň zabrala a odpadu opravdu ubylo. Zároveň ale strážníci přistihli při činu 14 pachatelů tohoto přestupku.

Na začátku listopadu spatřil strážník městské policie Ostrava na monitorech kamerového systému v Hulvákách dva muže jak nosí ke kontejnerům doslova obývací pokoj. Dva gauče, molitan i dřevěné skříňky. Na místo byla vyslána hlídka a samozřejmě se jí dostalo vysvětlení, že to není jejich. "Tvrdili, že sedačku našli. Na základě upozornění všechno uklidili a my jsme věc postoupili příslušnému správnímu orgánu," potvrzuje ředitel MP Ostrava Plaček.

V rámci kampaně, která se v minulých týdnech uskutečnila na území Ostravy, se podařilo podobných pachatelů zadržet 14 v 10 případech. Polovina z nich se vymlouvala, že o zákazu odkládání velkoobjemového odpadu u kontejnerů neví. I proto byla kampaň spuštěna. "Neustálá osvěta nepomáhá a tak jsme chtěli přitvrdit a jít i touto cestou, že budeme hříšníky pokutovat," vysvětluje mluvčí Kateřina Šebestová.

Lidé mají přitom hned tři legální možnosti, jak se velkoobjemového odpadu zbavit. "První možností jsou sběrné dvory, které fungují v některých případech i nonstop, druhou jsou objemné kontejnery a třetí legální možnost je objednat si odvoz přímo z domu," popisuje jednatel OZO Ostrava Karel Belda.

Lidem hrozí za černé skládky pokuta až 50 tisíc korun. V rámci kampaně byly u kontejnerů vylepeny informační nálepky a na facebooku OZO Ostrava byla spuštěna fotosoutěž fotografií nepořádku u popelnic. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků