Gaučů u popelnic ubylo. Kampaň OZO Ostrava zřejmě zabrala

  • 13:10,
  • Ostrava,

Jak už jistě z Regionálních zpráv víte, v uplynulých dnech přestala společnost OZO v Ostravě uklízet od kontejnerů odhozený velkoobjemový odpad. Chtěla tak obyvatele upozornit na nelegálnost těchto černých skládek. Kampaň zabrala a odpadu opravdu ubylo. Zároveň ale strážníci přistihli při činu 14 pachatelů tohoto přestupku.

Na začátku listopadu spatřil strážník městské policie Ostrava na monitorech kamerového systému v Hulvákách dva muže jak nosí ke kontejnerům doslova obývací pokoj. Dva gauče, molitan i dřevěné skříňky. Na místo byla vyslána hlídka a samozřejmě se jí dostalo vysvětlení, že to není jejich. "Tvrdili, že sedačku našli. Na základě upozornění všechno uklidili a my jsme věc postoupili příslušnému správnímu orgánu," potvrzuje ředitel MP Ostrava Plaček.

V rámci kampaně, která se v minulých týdnech uskutečnila na území Ostravy, se podařilo podobných pachatelů zadržet 14 v 10 případech. Polovina z nich se vymlouvala, že o zákazu odkládání velkoobjemového odpadu u kontejnerů neví. I proto byla kampaň spuštěna. "Neustálá osvěta nepomáhá a tak jsme chtěli přitvrdit a jít i touto cestou, že budeme hříšníky pokutovat," vysvětluje mluvčí Kateřina Šebestová.

Lidé mají přitom hned tři legální možnosti, jak se velkoobjemového odpadu zbavit. "První možností jsou sběrné dvory, které fungují v některých případech i nonstop, druhou jsou objemné kontejnery a třetí legální možnost je objednat si odvoz přímo z domu," popisuje jednatel OZO Ostrava Karel Belda.

Lidem hrozí za černé skládky pokuta až 50 tisíc korun. V rámci kampaně byly u kontejnerů vylepeny informační nálepky a na facebooku OZO Ostrava byla spuštěna fotosoutěž fotografií nepořádku u popelnic. 




Nejen o Josefovi a Boženě / dramatické pásmo o B. Němcové

16.01. 17:00
Ostrava-Jih, Moravskoslezská vědecká knihovna, Ostrava

Osm žen / premiéra představení

16.01. 18:30
Ostrava-Jih, Divadlo A. Dvořáka, Ostrava

Kecičky a písničky / talkshow Richarda a Karin Krajčo

16.01. 19:00
Ostrava-Mariánské hory, DK Akord, Ostrava

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků