Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Střelba ve FNO v Porubě: zemřelo 6 lidí, další tři jsou zraněni. Pachatel se zastřelil

  • Ostrava,

Ve FNO v Ostravě-Porubě se v úterý ráno střílelo. Zemřelo 6 lidí, v péči zdravotníků jsou další tři zranění. Událost se měla stát v úterý ráno v budově tamní polikliniky, na traumatologické ambulanci. Policie pátrala po pachateli, ten se ale údajně střelil do hlavy a byl nalezen u Děhylova.

Čin má celkem 6 obětí, které potvrdila policie. Událost se stala po sedmé hodině ranní. "Policie přijala oznámení o střelbě v 7.19 hodin. První hlídka přijela na místo v 7.24," píše PČR na oficiálním twitteru. Informaci o rychlém zásahu policie potvrdil i gen. Tomáš Tuhý, krajský ředitel PČR MSK. 

Podle svědků bylo ihned po události neprodyšně uzavřeno okolí nemocnice, kam dorazil konvoj policejních vozů a zásahová jednotka. Kvůli události zasahovaly stovky policistů.

Muž přišel z ničeho nic do čekárny a začal střílet lidi. Poté si měl přiložit zbraň k hlavě, ale údajně mu nevystřelila. Podle informací krajského policejního ředitele šlo o krátkou ruční zbraň ráže 9mm. "Útok trval pár vteřin," řekl na brífinku ředitel PČR MSK Tomáš Kužel.

Poté se spustilo rychlé pátrání po útočníkovi, který ujel v Renaultu Laguna. Zasahovaly dva vrtulníky, policistům pomohl i vrtulník záchranářů. "Vytěžením kamer jsme identifikovali podezřelého. Když vrtulník byl nad vozidlem, tak se muž střelil do hlavy, zemřel na následky zranění, které způsobil sám sobě," potvrdil policejní ředitel PČR MSK Tomáš Kužel.

"Chci ujistit obyvatele Moravskoslezského kraje, že nyní žádné nebezpečí nehrozí. Pátrání bylo ukončeno, teď začne vyšetřování," vyjádřil se na brífinku ministr vnitra ČR Jan Hamáček (ČSSD).

Policie stále pracuje na identifikaci obětí, dementovala zprávu o postřeleném dítěti.

Pachatelem byl dvaačtyřicetiletý Ctirad V. z Opavska. Spekuluje se o osobním motivu. Podle jeho kolegů byl na nemocenské. 

Primátor Tomáš Macura k útoku ve fakultní nemocnici: „Ostravané ve chvíli, kdy by si měli užívat klidu adventní doby, prožívají jedny z nejhorších okamžiků ve své novodobé historii. Několika rodinám se dnes nevrátí domů jejich blízcí. Soucítíme s nimi, aktuálně jednáme o pomoci, kterou rodinám poskytneme, včetně pomoci finanční, i když si uvědomujeme, že žádná pomoc nemůže zmírnit jejich bolest. Naši městští strážnici jsou samozřejmě zapojeni do akce jako součást složek integrovaného záchranného systému a poskytují potřebnou součinnost na základě požadavků velitele zásahu."

Areál FNO je po tragické události zpřístupněn, kromě polikliniky, kde se střílelo. 

Jde o druhou nejtragičtější střelbu v historii Česka. 

Zřízena je telefonická informační linka s číslem 800 888 400.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků