Ostrava má vyrovnaný rozpočet. Na investice jde téměř třetina

  • 15:04,
  • Ostrava ,

Hlavním bodem středečního zasedání zastupitelstva Ostravy bylo schvalování rozpočtu pro příští rok. Město bude hospodařit s téměř11 miliardami korun. Přibližně třetina financí půjde na investice.

Rozpočet Ostravy na rok 2020 je v rekordní výši 10 miliard 836 milionů korun. Jeho struktura zaručuje vysoké investice a radovat se mohou i městské obvody, které dostanou přidáno. Oproti roku 2015 je to dvojnásobné navýšení. 23 obvodů si rozdělí miliardu 800 milionů korun. "Zastupitelstvo schválilo rozpočet na rok 2020. je opět o něco vyšší, rekordní. Zhruba 10,9 mld. kč. Největší navýšení je z oblasti daní. Počítáme, že získáme navíc půl miliardy z výnosů daní," potvrzuje náměstek primátora Martin Štěpánek.

Na investice je připraveno 27 procent z rozpočtu, tedy téměř 3 miliardy korun. Je to nejvíce v historii města s tím, že se tato částka ještě navýší o další miliardu z uvolněných zdrojů, přebytku hospodaření, dotací či úvěru. "Mezi největší akce patří už probíhající rekonstrukce DK Poklad, výstavba domu na ul. Janáčkově, rekonstrukce domu na ul. Husova, Střelniční apod. Zapojujeme i nové akce. Mezi nejvýznamnější patří rekonstrukce historické budovy Jatek," doplňuje náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová.

I přes rekordní daňové příjmy je ale vedení města v plánování opatrné a rozpočet je připraven i na případné ochlazení ekonomiky. 
Pohádky o mašinkách / premiéra

24.01. 17:00
Ostrava-Mariánské hory, Divadlo loutek Ostrava

Trhy, co se hledají - nekomerční farmářské trhy

Dnes
Ostrava-Jih, Pavilon A, Černá louka, Ostrava

Sobotní dílny GVUO pro rodiny s dětmi

Dnes
Ostrava-Mariánské hory, Dům umění Ostrava

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků