Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava má vyrovnaný rozpočet. Na investice jde téměř třetina

  • Ostrava,

Hlavním bodem středečního zasedání zastupitelstva Ostravy bylo schvalování rozpočtu pro příští rok. Město bude hospodařit s téměř11 miliardami korun. Přibližně třetina financí půjde na investice.

Rozpočet Ostravy na rok 2020 je v rekordní výši 10 miliard 836 milionů korun. Jeho struktura zaručuje vysoké investice a radovat se mohou i městské obvody, které dostanou přidáno. Oproti roku 2015 je to dvojnásobné navýšení. 23 obvodů si rozdělí miliardu 800 milionů korun. "Zastupitelstvo schválilo rozpočet na rok 2020. je opět o něco vyšší, rekordní. Zhruba 10,9 mld. kč. Největší navýšení je z oblasti daní. Počítáme, že získáme navíc půl miliardy z výnosů daní," potvrzuje náměstek primátora Martin Štěpánek.

Na investice je připraveno 27 procent z rozpočtu, tedy téměř 3 miliardy korun. Je to nejvíce v historii města s tím, že se tato částka ještě navýší o další miliardu z uvolněných zdrojů, přebytku hospodaření, dotací či úvěru. "Mezi největší akce patří už probíhající rekonstrukce DK Poklad, výstavba domu na ul. Janáčkově, rekonstrukce domu na ul. Husova, Střelniční apod. Zapojujeme i nové akce. Mezi nejvýznamnější patří rekonstrukce historické budovy Jatek," doplňuje náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová.

I přes rekordní daňové příjmy je ale vedení města v plánování opatrné a rozpočet je připraven i na případné ochlazení ekonomiky. 
Barrák music hrad: BÁRA POLÁKOVÁ

Dnes
Ostrava-Poruba, Slezskoostravský hrad, Ostrava

Letní kino Amfi: OVEČKA SHAUN VE FILMU: FARMAGEDDON

Dnes
Ostrava-Slezská Ostrava, Letní kino Amfi

Barrák music hrad: ZBIGNIEW CZENDLIK / talk show

15.07. 19:00
Ostrava-Poruba, Slezskoostravský hrad, Ostrava

TEPLOTECHNA Ostrava a.s.; Ostrava
Ostrava
od 22 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

ERUPTIVA s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

T-DIRIT s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 14 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků