Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravská zoologická zahrada je lídrem v enviromentálním vzdělávání v Česku

  • Ostrava,

Ostravská zoo dlouhodobě spolupracuje s pedagogy a dětmi na různých projektech. Jednoznačným cílem práce se školami je přivést děti ke vztahu k přírodě a enviromentálnímu cítění. Díky tomu se také lépe šíří myšlenky šetrnějšího způsobu života s důrazem na ochranu životního prostředí.

Ostravská zoo dlouhodobě spolupracuje s pedagogy a dětmi  na různých projektech. Jednoznačným cílem práce se školami je přivést děti ke vztahu k přírodě a enviromentálnímu cítění. Díky tomu se také lépe šíří myšlenky šetrnějšího způsobu života s důrazem na ochranu životního prostředí. “Snažíme se představit vždy nějakou aktuální situaci a novinky ostravské ZOO, které můžeme školám nabídnout. Věřím, že učitelé spolupracují rádi a spolupráci vítají, stejně tak i materiály, které jim poskytujeme. Ty pak využívají ve výuce, zároveň se účastní výukových pořadů, soutěží apod.,” doplnila Šárka Nováková, mluvčí ostravské ZOO

Ostravská zoo už několik let spolupracuje s Přírodovědnou fakultou Univerzity Karlovy. Skvělé výsledky univerzita prezentuje v dalších regionech a ostravská zoologická zahrada se tak stala lídrem v enviromentálním vzdělávání v rámci celé republiky.

“Se zoologickou zahradou už spolupracujeme v rámci specializačního studia koordinátorů ekologické výchovy. Mám radost z toho, že se zájem navyšuje a zároveň mě těší, že jsme získali akreditaci ministerstva školství pro tento program pod názvem “Biodiverzita a její management”,” sdělila Milada Švecová z  Přírodovědné fakulty Univerzity Karlovy.

Před nedávnem odborníci vypouštěli do volné přírody v unikátní lokalitě Kozmické ptačí louky 13 mladých polodivokých hřebců. Tento projekt je jedním z těch, které podporuje Zoo Ostrava prostřednictvím programu „Dvě koruny ze vstupu“.

“Jako zřizovatel podporujeme projekt dvě koruny ze vstupu právě takové enviromentální a ochranářské aktivity. Například Kozmické louky, ty jsme podpořili už na začátku,” řekla s nadšením náměstkyně primátora Ostravy Kateřina Šebestová (ANO). “Zoologickou zahradu podporujeme už od roku 2018 na základě podepsaného memoranda. Díky tomu mohou v zoo pracovat tři odborníci, kteří se věnují enviromentální výchově. Já, osobně ji považuji za velice důležitou součást ochrany životního prostředí,” doplnila náměstkyně hejtmana Jarmila Uvírová (ANO). Počet přihlášených účastníků 13. konference se letos vyšplhal na téměř 160  z našeho kraje, ale i z Brna, Jihlavy a Spišské Nové Vsi. Organizátoři ze zoo s úsměvem dodávají, že díky zájmu budou v příštím roce hledat už podruhé ještě větší prostory, než nabízí výstaviště Černá louka. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků