Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Smůla na poslední letošní šichtě, devítitunová fréza se zřítila z valníku

  • Ostrava,

Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly v úterý 17. 12. 2019 odpoledne v Ostravě-Porubě u nehody asfaltové frézy, která po úspěšné stavební činnosti na starém živičném povrchu nedalekého kruhového objezdu uklouzla při najíždění na mokrou šikmou plochu valníku a skončila na pravém boku v měkké trávě. Nehoda se obešla bez zranění silničářů.

"Do porubské části ulice Nad Porubkou vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Poruba a Zábřeh, odkud mj. přijel vyprošťovací speciál MB Actros Bizon. Tomu se vhodnou manipulací hydraulickou rukou a podkládáním klínků pod bořící se kola v měkké půdě podařilo frézu během dvaceti minut postavit a zajistit pro opětovné najíždění na
čekající valník. Hasiči po celou dobu zásahu usměrňovali silniční dopravu na vedlejší komunikace. Po úspěšném vyproštění ale ještě pro jistotu počkali na druhé najíždění devítitunové frézy na dvě docela šikmá nájezdová prkna valníku, které bylo kvůli jejímu jednomu zadnímu kolu velmi obtížné a záludné. To už bylo úspěšné. Řidič stroje prokázal na své letošní poslední šichtě svoji profesionalitu," komentuje zásah mluvčí HZS MSK Petr Kůdela.

foto, text: HZS MSK
Barrák music hrad: ZBIGNIEW CZENDLIK / talk show

Zítra
Ostrava-Centrum, Slezskoostravský hrad, Ostrava

Barrák music hrad: ANNA K.

16.07. 20:00
Ostrava-Mariánské hory, Slezskoostravský hrad, Ostrava

Barrák music hrad: DAVID KOLLER

17.07. 20:00
Ostrava-Mariánské hory, Slezskoostravský hrad, Ostrava

SATON s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 17 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

SLEZSKOMORAVSKÉ KOMINICTVÍ s.r.o.,
Ostrava
od 21 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

BA-DY EFEKT spol. s r.o., O - Přívoz
Ostrava
od 90 do 110 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků