Smůla na poslední letošní šichtě, devítitunová fréza se zřítila z valníku

  • 15:46,
  • Ostrava,

Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly v úterý 17. 12. 2019 odpoledne v Ostravě-Porubě u nehody asfaltové frézy, která po úspěšné stavební činnosti na starém živičném povrchu nedalekého kruhového objezdu uklouzla při najíždění na mokrou šikmou plochu valníku a skončila na pravém boku v měkké trávě. Nehoda se obešla bez zranění silničářů.

"Do porubské části ulice Nad Porubkou vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Poruba a Zábřeh, odkud mj. přijel vyprošťovací speciál MB Actros Bizon. Tomu se vhodnou manipulací hydraulickou rukou a podkládáním klínků pod bořící se kola v měkké půdě podařilo frézu během dvaceti minut postavit a zajistit pro opětovné najíždění na
čekající valník. Hasiči po celou dobu zásahu usměrňovali silniční dopravu na vedlejší komunikace. Po úspěšném vyproštění ale ještě pro jistotu počkali na druhé najíždění devítitunové frézy na dvě docela šikmá nájezdová prkna valníku, které bylo kvůli jejímu jednomu zadnímu kolu velmi obtížné a záludné. To už bylo úspěšné. Řidič stroje prokázal na své letošní poslední šichtě svoji profesionalitu," komentuje zásah mluvčí HZS MSK Petr Kůdela.

foto, text: HZS MSK
Nejen o Josefovi a Boženě / dramatické pásmo o B. Němcové

16.01. 17:00
Ostrava-Jih, Moravskoslezská vědecká knihovna, Ostrava

Osm žen / premiéra představení

16.01. 18:30
Ostrava-Jih, Divadlo A. Dvořáka, Ostrava

Kecičky a písničky / talkshow Richarda a Karin Krajčo

16.01. 19:00
Ostrava-Mariánské hory, DK Akord, Ostrava

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků