Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Smůla na poslední letošní šichtě, devítitunová fréza se zřítila z valníku

  • Ostrava,

Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly v úterý 17. 12. 2019 odpoledne v Ostravě-Porubě u nehody asfaltové frézy, která po úspěšné stavební činnosti na starém živičném povrchu nedalekého kruhového objezdu uklouzla při najíždění na mokrou šikmou plochu valníku a skončila na pravém boku v měkké trávě. Nehoda se obešla bez zranění silničářů.

"Do porubské části ulice Nad Porubkou vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Poruba a Zábřeh, odkud mj. přijel vyprošťovací speciál MB Actros Bizon. Tomu se vhodnou manipulací hydraulickou rukou a podkládáním klínků pod bořící se kola v měkké půdě podařilo frézu během dvaceti minut postavit a zajistit pro opětovné najíždění na
čekající valník. Hasiči po celou dobu zásahu usměrňovali silniční dopravu na vedlejší komunikace. Po úspěšném vyproštění ale ještě pro jistotu počkali na druhé najíždění devítitunové frézy na dvě docela šikmá nájezdová prkna valníku, které bylo kvůli jejímu jednomu zadnímu kolu velmi obtížné a záludné. To už bylo úspěšné. Řidič stroje prokázal na své letošní poslední šichtě svoji profesionalitu," komentuje zásah mluvčí HZS MSK Petr Kůdela.

foto, text: HZS MSK

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků