Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kanada převálcovala Rusko a veze si z Ostravy titul

  • Ostrava,

Mistrovství světa hokejistů do 20 let v Ostravě a v Třinci je minulostí. Češi prodloužili svou nelichotivou sérii bez medaile na 15 let, Kanaďané se radují u titulu a prezident IIHF René Fasel děkuje Čechům za skvělou organizaci. Více v reportáži.

Kanaďané ovládli šampionát v Ostravě a v Třinci i přesto, že ve skupině podlehli Rusku 0:6 a ve finále prohrávali se stejným soupeřem ještě devět minut před koncem 1:3. Stejně si nakonec po vítězství 4:3 odvážejí z MS kraje titul. „Tomu týmu jsem od začátku věřil. Ve skupině jsme si prošli horšími chvilkami, ale v play off už to byla obvyklá kanadská touha po titulu. Vážím si toho, že se náš tým nevzdal, ani když v poslední třetině prohrával,“ hodnotil Tom Renney, šéf Kanadského hokejového svazu. „Po úvodní porážce od České republiky se naše výkony postupně zlepšovaly. Titul jsme moc chtěli, ale nakonec to bohužel o kousek nevyšlo,“ litoval Igor Larionov, asistent trenéra Ruska „20“.

Češi po čtvrtfinálovém vyřazení od Švédska nakonec skončili na sedmém místě. A tak sklidili uznání aspoň jako pořadatelé. „Vy jste vynikající organizátoři, což se potvrdilo i tentokrát. Byl jsem nadšený z návštěvnosti a vůbec všechno klapalo na jedničku,“ chválil prezident IIHF René Fasel.

Z bronzových medailí se radovali po vítězství nad Finskem 3:2 Švédové.
SHF Hudební výlety: Stadlerovo klarinetové kvarteto

Zítra
Ostrava, Husův sbor, Stará Bělá

ZRUŠENO!!! / Jarní seniorský bál

30.03. 15:00
Ostrava-Jih, AKORD

ZRUŠENO!!! Šikmý kostel / beseda s Karin Lednickou

31.03. 17:00
Ostrava-Centrum, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Spirála Ostrava, z.ú.
Ostrava
od 19 850 do 24 250 Kč/měsíc

Detail

SSK Stavby Ostrava s.r.o.,
Ostrava
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

HELIS - KVĚTINY s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků