Kanada převálcovala Rusko a veze si z Ostravy titul

  • 10:24,
  • Ostrava,

Mistrovství světa hokejistů do 20 let v Ostravě a v Třinci je minulostí. Češi prodloužili svou nelichotivou sérii bez medaile na 15 let, Kanaďané se radují u titulu a prezident IIHF René Fasel děkuje Čechům za skvělou organizaci. Více v reportáži.

Kanaďané ovládli šampionát v Ostravě a v Třinci i přesto, že ve skupině podlehli Rusku 0:6 a ve finále prohrávali se stejným soupeřem ještě devět minut před koncem 1:3. Stejně si nakonec po vítězství 4:3 odvážejí z MS kraje titul. „Tomu týmu jsem od začátku věřil. Ve skupině jsme si prošli horšími chvilkami, ale v play off už to byla obvyklá kanadská touha po titulu. Vážím si toho, že se náš tým nevzdal, ani když v poslední třetině prohrával,“ hodnotil Tom Renney, šéf Kanadského hokejového svazu. „Po úvodní porážce od České republiky se naše výkony postupně zlepšovaly. Titul jsme moc chtěli, ale nakonec to bohužel o kousek nevyšlo,“ litoval Igor Larionov, asistent trenéra Ruska „20“.

Češi po čtvrtfinálovém vyřazení od Švédska nakonec skončili na sedmém místě. A tak sklidili uznání aspoň jako pořadatelé. „Vy jste vynikající organizátoři, což se potvrdilo i tentokrát. Byl jsem nadšený z návštěvnosti a vůbec všechno klapalo na jedničku,“ chválil prezident IIHF René Fasel.

Z bronzových medailí se radovali po vítězství nad Finskem 3:2 Švédové.
Nejen o Josefovi a Boženě / dramatické pásmo o B. Němcové

16.01. 17:00
Ostrava-Jih, Moravskoslezská vědecká knihovna, Ostrava

Osm žen / premiéra představení

16.01. 18:30
Ostrava-Jih, Divadlo A. Dvořáka, Ostrava

Kecičky a písničky / talkshow Richarda a Karin Krajčo

16.01. 19:00
Ostrava-Mariánské hory, DK Akord, Ostrava

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků