Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policie už vypátrala svědka, který byl u brutálního napadení muže v Ostravě

  • Ostrava,

V minulých dnech komisař z Ostravy Mariánských Hor sdělil obvinění třicetiletému muži ze spáchání pokusu zločinu těžkého ublížení na zdraví a přečinu výtržnictví. Obviněný muž měl 23. prosince 2019 kolem 22. hodiny na ulici 1. máje, před večerkou potravin u tramvajové zastávky Mariánské náměstí fyzicky napadnout muže, kterého neznal. Tohoto měl opakovaně udeřit tak, že mu způsobil zranění, které si vyžádalo ošetření.

Tyto záběry natočila bezpečnostní kamera v Mariánských Horách v 10 hodin večer na ulici 1. máje. Je to prakticky centrum obvodu a velmi rušné místo. Rány pěstí, kopance, dupnutí na hlavu a na závěr se útočník vrhnul i na druhého muže. "Pachatelem je 30letý muž, který byl bezprostředně po činu dopaden policií. Byl obviněn ze spáchání pokusu zločinu těžkého ublížení na zdraví a výtržnictví," říká mluvčí policie Eva Michalíková.

Mariánské Hory se v posledních měsících staly lokalitou, kde není radno po setmění příliš vycházet. Podle místních se situace zhoršila, když radnice prodala domy v lokalitě Červený kříž slovenskému podnikateli. "Zhoršilo se to tady o 100 procent," potvrzuje místní obyvatelka.

Slovenský podnikatel Josef Bardik slíbil, že domy opraví a z lokality udělá studentské městečko. Projekt ale prý nevyšel a tak domy chátrají dále a přibývá nepřizpůsobivých občanů z celé země i Slovenska. Radnice se snaží o zlepšení situace. "Do lokality chodí denně naší sociální pracovníci, pracovníci OSPODu, vysíláme tam pracovníky, kteří uklízejí veřejný prostor. Požádali jsme o instalaci bezpečnostní kamery na ulici 1. máje, ta už tam je. Požádali jsme o druhou kameru z další strany. Rádi bychom docílili toho, že se v té lokalitě nebude po deváté hodině večer podávat alkohol," vysvětluje starosta Mariánských Hor a Hulvák Patrik Hujdus.

Zarážející je, že se se prý téměř poloviny zločinů v této lokalitě dopouštějí nezletilí, kteří utečou z diagnostických ústavů. Policie je vyslechne, ale pak je pouze odveze zpátky do pasťáků, protože nemají 18 let. Naopak dobrou zprávou je, že se daří všechny loupeže objasnit.
Mezinárodní den Romů 2020

04.04. 13:00
Ostrava-Jih, Náměstí Svatopluka Čecha, Ostrava - Přívoz

JEDNÁME O NÁHRADNÍM TERMÍNU!!! / Můžem i s mužem / komedie

08.04. 19:00
Ostrava-Centrum, DK Akord, Ostrava

PŘESOUVÁME!!! Diskuzní fórum E-Mobilita

16.04. 09:00
Ostrava-Jih, Černá louka v Ostravě, Pavilon A

SNABYTEK COMPANY s.r.o. - Moravská Ostrava
Ostrava
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

MSC MetPro a.s., Ostrava - Kunčice
Ostrava
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

SALEX-STAV s.r.o.
Ostrava
od 15 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků