V Hrabové vznikne další cyklostezka. Lidé budou moci bezpečněji jezdit do práce

  • 12:52,
  • Ostrava ,

Nyní potěšíme hlavně cyklisty. V Ostravě - Hrabové bude vybudována nová cyklostezka, která umožní hlavně bezpečnější jízdu lidem, kteří pracují v tamní průmyslové zóně. Nebudou se už muset dělit o úzkou silnici s kamiony.

Vedení Ostravy se neustále snaží rozšiřovat síť cyklostezek po celém městě. Aktuálně je v plánu nová cyklostezka v Hrabové na ulici Na Rovince. Propojí stávající trasy pro cyklisty v ulicích Podnikatelské a Krmelínské. Nový úsek zvýší jejich bezpečnost, cyklisté už nebudou nuceni využívat komunikace s hustým provozem kamionů i osobních vozů po nichž v současnosti jezdí zejména zaměstnanci z přilehlých průmyslových závodů, ale i místní obyvatelé. "Snažíme se, aby cyklo doprava sloužila čím dál více k běžné dopravě do zaměstnání a za aktivitami. Dlouhodobě jsme vnímali nedostatečné propojení v průmyslové zóně Hrabová," potvrzuje primátor Tomáš Macura.

Pochvalu si zaslouží i společnost Tesco, která zdarma pronajala městu pozemky v hodnotě asi 4 miliony korun. Nový úsek bude dlouhý 1 570 metrů, široký většinou 2,5 metru. V místě s vyšší intenzitou chodců to budou 4 metry, protože stezka tam bude dělená na část pro pěší a cyklisty. Stavba nijak nenaruší krajinu. Pokácen bude pouze jeden strom, který není v dobré kondici. V Ostravě je aktuálně 259 kilometrů stezek pro cyklisty. Vloni bylo dokončeno 3,6 kilometru nových tras za necelých 23 milionů korun.
Den koček v Česko-japonském kulturním centru

21.02. 16:00
Ostrava-Centrum, Ostravské muzeum

Sobotní dílny GVUO pro rodiny s dětmi

Dnes
Ostrava, Dům umění Ostrava

Karneval na zámku s Míšou Růžičkovou

Dnes
Ostrava-Mariánské hory, Dům kultury města Ostravy

UNIKASSET, spol. s r.o.
Ostrava
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

MALÝ A VELKÝ, spol. s r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 Kč/měsíc

Detail

SLEZSKOMORAVSKÉ KOMINICTVÍ s.r.o.,
Ostrava
od 18 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků