Ranní požár v Galerii výtvarného umění Ostrava, vznítil se vysoušeč vzduchu

V pátek 24. ledna okolo páté hodiny začalo v prostorách ostravského Domu umění hořet. Čtyřiadvacehodinová služba reagovala na vzniklý požár okamžitě, stejně tak hasiči byli na místě během pěti minut. Galerie zůstane během pátku uzavřena, provoz bude obnoven v sobotu.

"Profesionální hasiči z ostravské stanice HZS MSK Fifejdy zasahovali v pátek 24.1.2020 brzy ráno v Galerii výtvarného umění Ostrava u požáru odvlhčovače (či vysoušeče vlhkosti). Mohla za něj technická závada na tomto přístroji. Požár se obešel bez zranění. Vyčíslení škody i uchráněných hodnot je zatím v šetření. Na hořící přístroj okamžitě upozornila stálou 24hodinovou službu v galerii elektrická požární signalizace, pracovník spatřil kouř také v kamerovém systému a ihned volal na tísňovou linku hasičů. Krátce před pátou hodinou ranní. Jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) z nedaleké stanice Fifejdy byla v galerii již za pět minut. Požár bez problémů velmi rychle uhasila – vzhledem k charakteru objektu – sněhovým hasicím přístrojem," uvádí k zásahu mluvčí HZS MSK Petr Kůdela.

"Díky rychlému zásahu nevznikly žádné škody na uměleckých předmětech, škody na budově jsou malé," uvedla k události mluvčí MSK Miroslava Chlebounová.

foto: HZS MSK
Očima vidět / beseda s autorko knihy Evou Tvrdou

Dnes
Ostrava-Centrum, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Marta Kolářová / komentovaná prohlídka výstavy

Dnes
Ostrava-Centrum, Dům umění Ostrava

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků