Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ranní požár v Galerii výtvarného umění Ostrava, vznítil se vysoušeč vzduchu

  • Ostrava,

V pátek 24. ledna okolo páté hodiny začalo v prostorách ostravského Domu umění hořet. Čtyřiadvacehodinová služba reagovala na vzniklý požár okamžitě, stejně tak hasiči byli na místě během pěti minut. Galerie zůstane během pátku uzavřena, provoz bude obnoven v sobotu.

"Profesionální hasiči z ostravské stanice HZS MSK Fifejdy zasahovali v pátek 24.1.2020 brzy ráno v Galerii výtvarného umění Ostrava u požáru odvlhčovače (či vysoušeče vlhkosti). Mohla za něj technická závada na tomto přístroji. Požár se obešel bez zranění. Vyčíslení škody i uchráněných hodnot je zatím v šetření. Na hořící přístroj okamžitě upozornila stálou 24hodinovou službu v galerii elektrická požární signalizace, pracovník spatřil kouř také v kamerovém systému a ihned volal na tísňovou linku hasičů. Krátce před pátou hodinou ranní. Jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) z nedaleké stanice Fifejdy byla v galerii již za pět minut. Požár bez problémů velmi rychle uhasila – vzhledem k charakteru objektu – sněhovým hasicím přístrojem," uvádí k zásahu mluvčí HZS MSK Petr Kůdela.

"Díky rychlému zásahu nevznikly žádné škody na uměleckých předmětech, škody na budově jsou malé," uvedla k události mluvčí MSK Miroslava Chlebounová.

foto: HZS MSK
JEDNÁME O NÁHRADNÍM TERMÍNU!!! / Můžem i s mužem / komedie

08.04. 19:00
Ostrava-Centrum, DK Akord, Ostrava

PŘESOUVÁME!!! Diskuzní fórum E-Mobilita

16.04. 09:00
Ostrava-Jih, Černá louka v Ostravě, Pavilon A

Rapper / humorný příběh

22.04. 19:00
Ostrava, AKORD

ERUPTIVA s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Knihovna města Ostravy, příspěvková organizace
Ostrava
od 21 260 do 31 240 Kč/měsíc

Detail

DUVENBECK LOGISTIK s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 21 360 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků