Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Chlapce okradli před zraky lidí, nikdo mu nepomohl. Policie pátrá po pachatelích

  • Ostrava,

Kriminalisté shromažďují a vyhodnocují informace týkající se loupeže na nezletilém chlapci, ke které došlo v úterý 14. ledna 2020 v 16:42 hodin na tramvajové zastávce Mariánské náměstí v Ostravě (ve směru do centra). Dva neznámí pachatelé poškozenému vytrhli z ruky peněženku. Poté ho fyzicky napadli a když spadl na zem, násilím mu odcizili mobilní telefon značky XIAOMI Redmi 6a modré barvy v několikatisícové hodnotě. V inkriminované době se na zastávce nacházelo několik osob, které odjely tramvají č. 4.

Bezpečnostní kamera na Mariánském náměstí v Ostravě - Mariánských Horách natočila tyto záběry 14 ledna. Dva chlapci opakovaně útočí na dalšího hocha a snaží se mu ukrást mobilní telefon. To se jim nakonec podaří. "Dva neznámí pachatelé vytrhli nezletilému chlapci z ruky peněženku. Poté ho fyzicky napadli a když spadl na zem, vzali mu také mobilní telefon," potvrzuje policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Je zarážející, že na zastávce stojí spousta lidí a jen nečině přihlížejí. Nikdo chlapci nepomůže. Když už nezabránili zločinu tenkrát, mohli by pomoci alespoň nyní. Policie totiž po chlapcích pátrá a hledá svědky. "Apel je zejména na osoby, které se v inkriminovanou dobu nacházely na tramvajové zastávce a posléze odjely linkou číslo 4 směrem do centra," dodává mluvčí.

Bohužel jsou podle policistů loupeže v Mariánských Horách časté a není výjimkou, že se jich dopouštějí nezletilí. Někteří z nich jsou na útěku z diagnostického ústavu a i když je policisté dopadnou, pouze je vyslechnou a kvůli nízkému věku jen odvezou zpátky. Na druhý den utečou znovu. Mnozí lidé už zde raději po setmění nevycházejí. "Já večer nikde nechodím. Chodím jenom na poštu, něco zaplatím a domů," řekla nám jedna z obyvatelek Mariánských Hor a další dodává: "Během dne se nebojím. Večer nejdu do toho parku, byť je dobře osvětlený."

Nejhorší je podle místních situace v lokalitě Červený kříž, kde se nastěhovalo mnoho nových nájemníků z celé země i Slovenska. Vedení radnice nechá v lokalitě nainstalovat další kamery a chce vyhláškou omezit prodej alkoholu po 9 hodině večer. 

Mezinárodní den Romů 2020

04.04. 13:00
Ostrava-Jih, Náměstí Svatopluka Čecha, Ostrava - Přívoz

JEDNÁME O NÁHRADNÍM TERMÍNU!!! / Můžem i s mužem / komedie

08.04. 19:00
Ostrava-Centrum, DK Akord, Ostrava

PŘESOUVÁME!!! Diskuzní fórum E-Mobilita

16.04. 09:00
Ostrava-Jih, Černá louka v Ostravě, Pavilon A

SALEX-STAV s.r.o.
Ostrava
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Traťová strojní společnost, a.s., Ostrava
Ostrava
od 29 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků