Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Počet operací se zdvojnásobí. Městská nemocnice má nový sál na ORL

  • Ostrava,

Městská nemocnice Ostrava dále pokračuje v modernizaci. Novinkou je operační sál na oddělení ORL, který byl vybudován za peníze z fondu pro rozvoj nemocnice. Díky němu mohu zdravotníci zdvojnásobit počet prováděných operací.

Oddělení ušní, nosní a krční neboli otorhinolaryngologie Městské nemocnice Ostrava má nový operační sál. Byl vybudován v nevyužívané části 1. patra pavilonu H3. Nové prostory přímo navazují na první operační sál a lůžkové oddělení ORL. "Máme nová operační světla, stůl, neuromonitory, CT navigaci. Ten sál je špičkově vybavený pro naše operace ORL," popisuje výhody primář ORL Ivo Slezáček.

V prostoru operačního sálu byly provedeny stavební úpravy a musela být vyměněny i staré vnitřní rozvody a instalace. Nové je osvětlení, topení, podlahy i povrch stěn. Nová je vzduchotechnika a klimatizace. Modernizovány byly také například hygienické filtry, přes které personál do obou sálů přichází. "Jsem rád, že tento sál za asi 11,5 milionů korun, je další z řady opatření, které se od roku 2016 snažíme v nemocnici zrealizovat," vysvětluje náměstek primátora Ostravy Zdeněk Pražák. 

Na oddělení ORL pracuje 8 lékařů a 23 sester. Měsíčně provedou průměrně 100 operací. Nový sál značně sníží čekací lhůty na zákroky. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy