Počet operací se zdvojnásobí. Městská nemocnice má nový sál na ORL

  • 12:55,
  • Ostrava ,

Městská nemocnice Ostrava dále pokračuje v modernizaci. Novinkou je operační sál na oddělení ORL, který byl vybudován za peníze z fondu pro rozvoj nemocnice. Díky němu mohu zdravotníci zdvojnásobit počet prováděných operací.

Oddělení ušní, nosní a krční neboli otorhinolaryngologie Městské nemocnice Ostrava má nový operační sál. Byl vybudován v nevyužívané části 1. patra pavilonu H3. Nové prostory přímo navazují na první operační sál a lůžkové oddělení ORL. "Máme nová operační světla, stůl, neuromonitory, CT navigaci. Ten sál je špičkově vybavený pro naše operace ORL," popisuje výhody primář ORL Ivo Slezáček.

V prostoru operačního sálu byly provedeny stavební úpravy a musela být vyměněny i staré vnitřní rozvody a instalace. Nové je osvětlení, topení, podlahy i povrch stěn. Nová je vzduchotechnika a klimatizace. Modernizovány byly také například hygienické filtry, přes které personál do obou sálů přichází. "Jsem rád, že tento sál za asi 11,5 milionů korun, je další z řady opatření, které se od roku 2016 snažíme v nemocnici zrealizovat," vysvětluje náměstek primátora Ostravy Zdeněk Pražák. 

Na oddělení ORL pracuje 8 lékařů a 23 sester. Měsíčně provedou průměrně 100 operací. Nový sál značně sníží čekací lhůty na zákroky. 
Beseda s Břicháčem Tomem alias Tomášem Kosačíkem

26.02. 17:00
Ostrava-Mariánské hory, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Beseda s Karlem Šípem

Dnes
Ostrava-Mariánské hory, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

TIPA,spol. s r.o. - Ostrava
Ostrava
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

SLEZSKOMORAVSKÉ KOMINICTVÍ s.r.o.,
Ostrava
od 14 600 Kč/měsíc

Detail

Ollero s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 22 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků