Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V centru Ostravy se budou opravovat byty. Pak se zdraží nájem

  • Ostrava,

O bydlení v centru Ostravy je prý velký zájem. Magistrát proto postaví několik nových domů. Jinou cestou se vydává centrální obvod, který chce především rekonstruovat své byty ve starých domech. Část jich je totiž ve špatném stavu a jsou proto neobsazené.

Centrální městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz chystá letos rekonstrukci městských bytů za zhruba 30 milionů korun. U již obsazených bytů by jejich modernizace měla být spojena se zvýšením nájemného. U neobsazených bytů má rekonstrukce zvýšit šanci na jejich pronájem. "Poptávka po bytech roste. Vzhledem k cenám u soukromých majitelů, jsou ceny městských bytů velmi atraktivní," vysvětluje místostarosta centrálního obvodu David Witosz.

Pro přestavbu obvod vybral byty v Orebitské a Trocnovské ulici. Je to vlastně pět činžovních domů, dohromady jde o 84 bytů, kde je nyní 25 bytů neobsazených.  "Prostor by se tak to dvou let měl celý obnovit. Vzhledem k tomu, že kolem jsou firmy, které už tam nyní fungují, tak si myslím, že to celkově zvedne úroveň čtvrti," řekl Witosz.

Na nákladech na rekonstrukce by se měl částečně podílet i magistrát.  Při rekonstrukci by mělo být kompletně modernizováno vytápění v těchto domech a plánuje se i obměna oken. V neobsazených bytech se chystá také modernizace interiérů. Obvod vlastní 1560 bytů z nichž je asi 300 neobsazených. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy