Ostrava podpoří připomínku osvobození. Zájemci mohou žádat o dotace

  • 13:07,
  • Ostrava ,

Ostravský magistrát každým rokem podporuje akce k připomenutí významných událostí historie města i celé země. V letošním roce si budeme připomínat 75 let od osvobození Ostravy. Na podporu projektů je připraveno 850 tisíc korun.

Ostrava je kulturním městem a k tomu patří každoroční podpora projektů, které souvisejí z významnými událostmi historie. V loni to byly velké oslavy 30. výročí od sametové revoluce, o rok dříve jsme si připomínali sto let od vzniku samostatného Československa. V roce 2020 budeme slavit už 75. výročí osvobození, tedy konec druhé světové války. "Ostrava byla osvobozena 30. dubna 1945. Pokládáme to za velice významnou událost. Tak jako i v minulých letech jsme uvolnili na tento dotační titul 850 tisíc s tím, že maximální částka na jeden projekt je 50 tisíc korun," potvrzuje náměstek primátora Zbyněk Pražák. 

Akce se musejí konat od 1. února do konce letošního roku. Podrobné podmínky  a příslušné formuláře jsou zveřejněny na webu města. Žádosti mohou zájemci o dotace odevzdat osobně na podatelně magistrátu, poslat poštou nebo datovou schránkou. 
Alan Courtis + Jean-luc Guionne & Seijiro Murayama / koncert

Dnes
Ostrava-Centrum, Dům umění Ostrava

Reprezentační ples Městského obvodu Ostrava - Jih

Dnes
Ostrava-Centrum, DK Akord, Ostrava

Flea Market - trochu jiný blešák

Zítra
Ostrava-Centrum, Multifunkční hala GONG, Ostrava

ECP LOGISTIC, s.r.o., Ostrava - Hrabová;
Ostrava
od 19 000 Kč/měsíc

Detail

Stavby COMPLET s.r.o.
Ostrava
od 26 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

ATLAS servis CZ, s.r.o.
Velká Polom
od 25 000 do 60 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků