Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava podpoří připomínku osvobození. Zájemci mohou žádat o dotace

  • Ostrava,

Ostravský magistrát každým rokem podporuje akce k připomenutí významných událostí historie města i celé země. V letošním roce si budeme připomínat 75 let od osvobození Ostravy. Na podporu projektů je připraveno 850 tisíc korun.

Ostrava je kulturním městem a k tomu patří každoroční podpora projektů, které souvisejí z významnými událostmi historie. V loni to byly velké oslavy 30. výročí od sametové revoluce, o rok dříve jsme si připomínali sto let od vzniku samostatného Československa. V roce 2020 budeme slavit už 75. výročí osvobození, tedy konec druhé světové války. "Ostrava byla osvobozena 30. dubna 1945. Pokládáme to za velice významnou událost. Tak jako i v minulých letech jsme uvolnili na tento dotační titul 850 tisíc s tím, že maximální částka na jeden projekt je 50 tisíc korun," potvrzuje náměstek primátora Zbyněk Pražák. 

Akce se musejí konat od 1. února do konce letošního roku. Podrobné podmínky  a příslušné formuláře jsou zveřejněny na webu města. Žádosti mohou zájemci o dotace odevzdat osobně na podatelně magistrátu, poslat poštou nebo datovou schránkou. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy