Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava podpoří připomínku osvobození. Zájemci mohou žádat o dotace

  • Ostrava,

Ostravský magistrát každým rokem podporuje akce k připomenutí významných událostí historie města i celé země. V letošním roce si budeme připomínat 75 let od osvobození Ostravy. Na podporu projektů je připraveno 850 tisíc korun.

Ostrava je kulturním městem a k tomu patří každoroční podpora projektů, které souvisejí z významnými událostmi historie. V loni to byly velké oslavy 30. výročí od sametové revoluce, o rok dříve jsme si připomínali sto let od vzniku samostatného Československa. V roce 2020 budeme slavit už 75. výročí osvobození, tedy konec druhé světové války. "Ostrava byla osvobozena 30. dubna 1945. Pokládáme to za velice významnou událost. Tak jako i v minulých letech jsme uvolnili na tento dotační titul 850 tisíc s tím, že maximální částka na jeden projekt je 50 tisíc korun," potvrzuje náměstek primátora Zbyněk Pražák. 

Akce se musejí konat od 1. února do konce letošního roku. Podrobné podmínky  a příslušné formuláře jsou zveřejněny na webu města. Žádosti mohou zájemci o dotace odevzdat osobně na podatelně magistrátu, poslat poštou nebo datovou schránkou. 
PŘESOUVÁME!!! Diskuzní fórum E-Mobilita

16.04. 09:00
Ostrava, Černá louka v Ostravě, Pavilon A

Rapper / humorný příběh

22.04. 19:00
Ostrava-Jih, AKORD

PMB - ZOS s.r.o.
Ostrava
od 19 000 Kč/měsíc

Detail

Pavel Malyjurek, Zlatnictví PM Ostrava
Ostrava
od 16 000 do 19 000 Kč/měsíc

Detail

BAUS, spol. s r.o.
Ostrava
od 17 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků