Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě řádí nezletilí lupiči. Ženě z Dubiny strhli z uší náušnice

  • Ostrava,

Nedávno hledala policie dva školáky, kteří v Ostravě přepadli a oloupili jiného chlapce. Neuplynul ani měsíc a nezletilí chlapci zřejmě loupili znovu a tentokrát už si vybrali větší sousto. Za bílého dne zaútočili uprostřed sídliště na ženu a z uší jí jeden z nich strhl obě náušnice. Zda se jedná o stejné útočníky policie nepotvrdila.

Paní Yveta z Ostravy - Dubiny se po 11. hodině dopoledne vracela z nákupu. Byla ověšená taškami a procházela sídlištěm domů. To, co se pak odehrálo, bylo jako ve zlém snu. Nejprve ji zastavil školák a chtěl 5 korun. Odmítla a tak zavolal druhého. Ten se na ni bez varování vrhl. "Viděla jsem dva malé cigány. Jeden mě začal prohledávat. Bylo to v takové rychlosti, že jsem to ani nepostřehla. Vytáhl mi klíče, ty po mně mrskl a rozrazil mi ret. Mlátil mě a vyrval mi náušnice," popisuje loupež přepadená žena.

Lupič ženě dokonce sundal šálu z krku, aby se přesvědčil, jestli nemá řetízek, cpal jí ruce do kapes a nakonec jí strhl náušnice. Pak oba utekli.

Kolemjdoucí žena zavolala policii a ta rychle přijela. Policisté propátrávali okolí a ještě tentýž den útočníky zadrželi. Tušili totiž od začátku, o koho se jedná. Prý jim říkají strhávači. "Policisté krátce po činu zjistili podezřelou osobu, se kterou provádějí úkony. Vzhledem k věku se nebudeme k podezřelé osobě dále vyjadřovat," popisuje mluvčí policie Pavla Jiroušková.

Přepadená žena se z útoku ještě pořádně nevzpamatovala a bojí se vyjít na ulici: "Bojím se vycházet sama. Včera jsem šla se synem do Tesca, ale nezvládala jsem to. Myslela jsem, že se vrátím." 

Útočník má 13 let, tedy stejně, jako měl chlapec, který v lednu oloupil o mobil a peněženku jiného školáka v Mariánských Horách. Zda jde o stejného pachatele ale policie nepotvrdila. Nezletilec byl po útoku zřejmě převezen zpět do diagnostického ústavu, odkud stále utíká. 
Letní kino Amfi: CO JSME KOMU UDĚLALI?

Dnes
Ostrava-Mariánské hory, Letní kino Amfi

Barrák music hrad: BÁRA POLÁKOVÁ

Zítra
Ostrava-Poruba, Slezskoostravský hrad, Ostrava

Letní kino Amfi: OVEČKA SHAUN VE FILMU: FARMAGEDDON

Zítra
Ostrava-Slezská Ostrava, Letní kino Amfi

Zeměměřický úřad
Ostrava
od 14 600 Kč/měsíc

Detail

SSK Stavby Ostrava s.r.o.,
Ostrava
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků