Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Šachy se budou v Ostravě hrát i ve školkách. Učitelé se mohou stát trenéry s licencí

  • Ostrava,

Umíte si představit čtyřleté děti v mateřské školce, jak hrají šachy? V Ostravě to už brzy bude běžné. Město na tom spolupracuje s šachovým svazem. Šachy by měly proniknou i do základních škol a do projektu ze zapojila i pedagogická fakulta Ostravské univerzity.

Šachový svaz podepsal s vedením Ostravy, Ostravské univerzity a Střediskem volného času Korunka memorandum, jehož cílem je výuka šachu v mateřských a základních školách. Učitelé a studenti pedagogiky budou moci navíc získat trenérskou licenci. "Všem učitelům vedoucím kroužků nabízíme školení trenérů IV. třídy. Je to online. Dáme jim přístup zdarma," vysvětluje místopředseda Šachového svazu ČR Martin Petr. 

Ostrava chce postupně výuku šachu dostat do všech svých mateřských a základních škol. Bude pak na učitelích, jestli budou hrát přímo v hodinách a nebo v rámci kroužků po vyučování. "Memorandum podepisujeme proto, abychom ještě lépe podpořili výuku šachu," popisuje Andrea Hoffmannová.

Studenti pedagogiky Ostravské univerzity mohou po absolvování vzdělání trenéra IV. třídy od šachového svazu získat finanční odměnu. Kurz bude zdarma. "My budeme z tohoto projektu mít spíše výhody. Studentům se nabízí možnost získat licenci trenéra," říká rektor Ostravské univerzity Jan Lata.

Projekt Šachy do škol už od roku 2017 organizuje a zajišťuje Středisko volného času Korunka v Mariánských Horách. Už i nejmenší děti hrají turnaje.  

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy