Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

LÉTA BĚŽÍ: V Moravskoslezském kraji začne fungovat nová služba: Homesharing

  • Ostrava,

Do Moravskoslezského kraje míří nová a zatím unikátní služba - homesharing, tedy sdílená péče o děti s postižením. Ulehčit má především jejich rodičům.

"Víme všichni, že tito lidé se 24 hodin denně starají o své děti a blízké. Je to fyzicky i psychicky únavné. My jsme se rozhodli pro tento projekt, protože má ulehčit právě těmto rodinám," vysvětluje náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jiří Navrátil (KDU-ČSL).

Krajský příspěvek 200 tisíc korun dostane spolek Mikasa, který homesharing v našem regionu spustí a bude ho testovat a koordinovat. "Finanční prostředky z MS kraje budou sloužit k nastavení toho procesu, což znamená, že budou vytvořeny vzdělávací aktivity pro hostitele, budou sloužit pro práci s rodinami, které to dítě budou pouštět jinému člověku a budou použity na zabezpečení celého toho procestu homesharingu, na vytvoření testovací verze,," říká ředitel spolku MIKASA Michal Panáček. 

 V tuto chvíli má startující projekt asi 15 dobrovolníků, jejich síť se bude postupně rozšiřovat. V našem kraji je počet rodin, kterým dobrovolníci mohou pomoct, zhruba dvě tisícovky. Metodika celého projektu aktuálně vzniká v Praze a v Pardubickém kraji. Homesharing by rodinám mohl výrazně pomoct a má ambici stát se přirozenější a taky levnější službou než klasické odlehčovací pobyty. Dítě navíc může získat nové sociální kontakty a zkušenosti mimo svou rodinu. První fáze projektu by měla začít fungovat na jaře tohoto roku.
JEDNÁME O NÁHRADNÍM TERMÍNU!!! / Můžem i s mužem / komedie

08.04. 19:00
Ostrava-Centrum, DK Akord, Ostrava

PŘESOUVÁME!!! Diskuzní fórum E-Mobilita

16.04. 09:00
Ostrava-Jih, Černá louka v Ostravě, Pavilon A

Rapper / humorný příběh

22.04. 19:00
Ostrava, AKORD

NAMZOR s.r.o. - uživatel GASTRO - MENU EXPRESS a.s.
Ostrava
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

SMILEX s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 15 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Fazenda darab s.r.o.
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků