Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sdílená kola jsou znovu Ostravě. Je jich 900 a přibylo i stojanů

  • Ostrava,

Od pondělního rána zaplavily ulice Ostravy po zimní přestávce sdílená kola. V loňském roce byl tento způsob dopravy velmi oblíbený a proto ho ostravský magistrát podporuje i v letošním roce. Znamená to, že je stejně jako loni, prvních 15 minut jízdy zadarmo. Kole je ale mnohem více a přibylo samozřejmě i stanic se stojany.

Sdílená kola jsou zpátky v Ostravě. Tato zpráva jistě potěšila tisíce ostravanů, kteří už si na službu zvykli a tento způsob dopravy si i oblíbili. Kol znovu přibylo. Ta loňská prošla přes zimu servisem a 400 je jich úplně nových. Možná vás potěší i to, že je dodává česká firma a domácí jsou i některé komponenty. "Hlavní novinkou je systém, který umožní zákazníkům půjčovat kola 24 hodin denně. Zvláště to ocení ti, kteří neměli chytrý telefon. Máme naprosto nová kola, která mají řadu vylepšení," popisuje novinky jednatel společnosti Next Bike Lukáš Luňák.

Ostrava má 23 městských obvodů a od letošního roku budou sdílená kola ve většině z nich. Nově přibude Krásné Pole, Plesná, Martinov, Nová Ves a Hrabová. Propojena bude navíc Vřesina a také dokonce Hlučín, což znamená, že kolo půjčené například v Porubě, můžete vrátit u Hlučínského jezera. "Pro tento rok bude v Ostravě 900 kol. Je to navýšení oproti loňsku o 300. Stanic 280. Nově budeme v 5 obvodech," vypočítává náměstkyně primátora Kateřina Šebestová.

Mnoho cyklistů jistě ocení možnost rezervace kola 15 minut předem. Prvních 15 minut jízdy je pak zdarma, což využívá drtivá většina lidí. "V Ostravě máme 15 minut zdarma, ale když zákazník zaplatí 149 kč měsíčně, má neomezené množství půl hodinových jízd," dodává Lukáš Luňák.

Vedení města odhaduje, že v letošním roce podpoří sdílená kola částkou 6,5 milionu korun. Jednu zápůjčku dotuje 8 korunami a 20ti haléři. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků