Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava má nové strážníky. Složili slavnostní slib u primátora

  • Ostrava,

Ostravská městská policie má nové posily. Slavnostní slib složilo před primátorem města Tomášem Macurou 10 nováčků. V nejbližších dnech už budou rozmístěni na služebny po celém městě.

Ostrava doplňuje stavy strážníků městské policie. Primátor Tomáš Macura společně s ředitelem strážníků Miroslavem Plačkem přivítali na půdě radnice nováčky. Slavnostním slibem ukončili svou přípravu na toto náročné povolání. "Dnes bylo do výkonu služby zařazeno 10 nových strážníků, kteří prošli tří měsíčním rekvalifikačním kurzem," vysvětluje ředitel MP Ostrava Miroslav Plaček.

Městská policie Ostrava má v současné době 640 strážníků a potřebuje ještě nabrat dalších 50 do plného stavu. Počtem na obyvatele je nejpočetnější v celé zemi. Bezpečnost v ulicích je pro vedení města jednou z priorit. "Bohužel zejména strážníci, kteří mají více odslouženo, v řadě případů uvažují o přestupu k jiné bezpečnostní složce, kde mají zajištěny výsluhy, takže my se pořád snažíme doplňovat ten stav," uvádí primátor Ostravy Tomáš Macura.

Noví strážníci budou rozmístěni na služebny po celém městě. Nejprve je ale čeká zaučení služebně staršími a zkušenějšími kolegy. "Chtěl jsem pracovat s lidmi a nechtěl jsem jednotvárnou práci," vysvětlil jeden z nováčků důvod nástupu k MP.

Pokud máte zájem o práci u městské policie, stále běží nábor a od dubna začíná další kurz pro nové strážníky.  

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy