Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava chce zvýšit svůj podíl v OVAK. Chce posílit svou pozici ve společnosti

  • Ostrava,

Ostrava chce koupit další akcie společnosti OVAK. Město tak podle primátora Tomáše Macury posílí svou pozici a vzroste i inkaso dividend, což bude znamenat více peněz na údržbu vodohospodářské sítě.

Ostrava má velmi kvalitní pitnou vodu, což je mimo jiné i zásluha společnosti Ostravské vodárny a kanalizace, která spravuje vodovodní i kanalizační síť. Město doposud vlastnilo 28,55 procenta akcií, ale chce svůj podíl navýšit. Zastupitelé rozhodli, že koupí dalších 12 procent akcií společnosti. "Smyslem je odkoupit podíl fyzické osoby, která je tam takovým posledním větším akcionářem v tom portfoliu. Pro nás je to strategická investice, protože nám umožní posílit dále roli města v orgánech společnosti OVAK. Samozřejmě s tím vlastnictvím akcí je spojeno inkaso dividend, které město zpětně investuje do modernizace vodovodní a kanalizační sítě," vysvětlil primátor Tomáš Macura.

Město s vlastníkem akcií jednalo od loňského května. Původní kupní cena přesahovala 100 milionů korun, což pro bylo neakceptovatelné a proto si Ostrava nechala vypracovat svůj posudek. Po dohodě s majitelem akcií nakonec zaplatí 88 milionů korun.  "Navýšením akciového podílu se dále zvýší zastoupení zástupců města v dozorčí radě, kde už budeme mít absolutní většinu. Dojde k další úpravám akcionářské smlouvy ve prospěch města," řekl primátor. 

Společnost OVAK tak po transakci bude mít dva hlavní akcionáře - SUEZ Groupe s podílem 50,13 procenta a město s podílem 40,6 procenta.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků