Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Těžký kontejner málem rozdrtil policejní auto, řidič duchapřítomně strhl řízení

  • Ostrava,

Obrovské štěstí měli v Ostravě tři policisté ve služebním vozidle. Z protijedoucího náklaďáku totiž spadl několikatunový kontejner a málem rozdrtil auto, ve kterém jeli. Přežili ve zdraví jen díky bleskové reakci řidiče.

Tři policisté projížděli ve služební voze Mariánskými Horami v Ostravě. Blížili se ke křižovatce, když viděli nákladní auto s návěsem, které přijíždí z pravé strany a chce odbočit do jejich směru. Zkušenému policejnímu řidiči bylo hned jasné, že jede příliš rychle a nezvládne to. "Bylo to nepříjemné. Viděl jsem, že ten kamion jede nestandardně a nevypadalo to vůbec dobře. Zbyla mi jediná možnost, šlápnout na brzdy a zkusit se mu vyhnout. To se naštěstí částečně podařilo, protože by nám to jinak spadlo na střechu," popsal událost řidič policejního vozu.

Z návěsu nákladního auta se vyklopil velký kovový kontejner, který váží 3 a půl tuny. Díky duchapřítomnosti řidiče kontejner rozmáčkl pouze okraj policejního vozu. Stačilo jen velmi málo a rozdrtil by celé auto i s jeho posádkou. Štěstí bylo i to, že byl prázdný. Záchranka ošetřila pouze lehké zranění ruky řidiče a pak už nastoupili hasiči. "Na místo vyjely dvě jednotky profesionálních hasičů. Mimo jiné i automobilový jeřáb a sundávali jsme těžký kovový kontejner ze střechy služebního vozu policie," popisuje mluvčí HZS MS kraje Petr Kůdela.

Nehodu vyšetřují policisté. Je jasné, že kontejner by se neměl tak snadno z korby nákladního auta vyvrátit. Jaký vliv na to měla vysoká rychlost musí určit odborníci. Škoda prozatím nebyla stanovena, ale jistě se vyšplhá do statisíců korun.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků