Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Těžký kontejner málem rozdrtil policejní auto, řidič duchapřítomně strhl řízení

  • Ostrava,

Obrovské štěstí měli v Ostravě tři policisté ve služebním vozidle. Z protijedoucího náklaďáku totiž spadl několikatunový kontejner a málem rozdrtil auto, ve kterém jeli. Přežili ve zdraví jen díky bleskové reakci řidiče.

Tři policisté projížděli ve služební voze Mariánskými Horami v Ostravě. Blížili se ke křižovatce, když viděli nákladní auto s návěsem, které přijíždí z pravé strany a chce odbočit do jejich směru. Zkušenému policejnímu řidiči bylo hned jasné, že jede příliš rychle a nezvládne to. "Bylo to nepříjemné. Viděl jsem, že ten kamion jede nestandardně a nevypadalo to vůbec dobře. Zbyla mi jediná možnost, šlápnout na brzdy a zkusit se mu vyhnout. To se naštěstí částečně podařilo, protože by nám to jinak spadlo na střechu," popsal událost řidič policejního vozu.

Z návěsu nákladního auta se vyklopil velký kovový kontejner, který váží 3 a půl tuny. Díky duchapřítomnosti řidiče kontejner rozmáčkl pouze okraj policejního vozu. Stačilo jen velmi málo a rozdrtil by celé auto i s jeho posádkou. Štěstí bylo i to, že byl prázdný. Záchranka ošetřila pouze lehké zranění ruky řidiče a pak už nastoupili hasiči. "Na místo vyjely dvě jednotky profesionálních hasičů. Mimo jiné i automobilový jeřáb a sundávali jsme těžký kovový kontejner ze střechy služebního vozu policie," popisuje mluvčí HZS MS kraje Petr Kůdela.

Nehodu vyšetřují policisté. Je jasné, že kontejner by se neměl tak snadno z korby nákladního auta vyvrátit. Jaký vliv na to měla vysoká rychlost musí určit odborníci. Škoda prozatím nebyla stanovena, ale jistě se vyšplhá do statisíců korun.
Družstvo Venturer - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 18 500 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

SNABYTEK COMPANY s.r.o.*
Ostrava
od 25 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

David & son s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 22 000 do 24 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků