Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Seniorům v Ostravě poslouží zelená linka. Pomoc je připravena i pro podnikatele

  • Ostrava,

Ve středu začala v Ostravě fungovat zelená linka, která je určená pro seniory odkázané na pomoc druhých. Zároveň je také připravena okamžitá finanční pomoc pro ostravské podnikatele, kteří se dostali do problémů. V celém kraji je rovněž nařízena povinnost nošení roušek do prostředku hromadné dopravy, což bude ale od čtvrtku povinnost po celém území České republiky.

Vedení ostravského magistrátu stále hledá možnosti, jak pomoci lidem v současné těžké situaci. Asi nejvíce zasáhla opatření seniory, kterým se nedoporučuje raději vůbec vycházet ze svých bytů a domů, aby se nenakazili. Město pro ně od středy spustilo speciální zelenou linku 800  199 922, kde mohou požádat o pomoc s nákupem. "Ve spolupráci s Adrou, městskou policií, Trojhalím a dalšími subjekty jsme včera zřídili zelenou linku, prostřednictvím které si mohou lidé, kteří tuto potřebu mají, objednat bezplatnou donášku základních potravin, hygienických potřeb a léků," potvrzuje primátor Ostravy Tomáš Macura.

Ostrava chce také pomoci podnikatelům, kterým je nyní znemožněna jejich práce. Má pro ně připravenou rychlou finanční výpomoc do 20 tisíc nebo dotační program do 100 tisíc korun. "Mohou si požádat o finanční o podporu až 20 tisíc korun - rychle, jednorázově, zkrátka rychlé peníze," dodává primátor. Podnikatelé také mohou požádat o odložení platby nájmu o tři měsíce nebo jeho úplné odpuštění.

Vedení města se také dohodlo se společností Next bike, která provozuje sdílená kola, že zdarma bude místo 13 minut celá půlhodina. Více lidí tak může cestovat například do zaměstnání zdarma a nemusí tak do MHD, kde hrozí větší riziko nákazy. Servisní tým kola systematicky dezinfikuje - řídítka, sedlo i zámek. Přesto ale doporučují, aby všichni použili vlastní rukavice.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků