Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Městská nemocnice Ostrava zesiluje opatření proti nákaze. Zdravotníci pracují v oddělených týmech

  • Ostrava,

Městská nemocnice neustále pracuje na dalších opatřeních ke snížení rizika přenosu nákazy. Jednotliví zdravotníci proto byli rozdělení do týmů, které pracují zcela izolovaně. Lékárna nabízí možnost využití elektronického receptu, který mohou pacienti odeslat na nemocniční email a lékárna už se postará o přípravu léku. Například senioři pak pro něj mohou poslat své děti.

Velké riziko přenosu onemocnění COVID-19 je samozřejmě ve zdravotnických zařízeních. Proto Městská nemocnice Ostrava pokračuje v realizaci opatření k snížení tohoto rizika. Zdravotníci nyní pracují v rovnocenných izolovaných týmech, aby byla v případě karantény zvýšena životnost jednotlivých oddělení. "Jednotlivá nemocniční oddělení byla rozdělena na rovnocenné izolované týmy lékařů, sester, ošetřovatelů, sanitářů i dokumentačních pracovnic. K jejich střídání dochází podle možností jednotlivých primariátů, a to tzv. bariérovým způsobem, pokud je to možné. Znamená to bezkontaktní výměnu celého týmu, lékařského, sesterského i ošetřovatelského včetně předání informací, potvrzuje mluvčí MNO Andrea Vojkovská.

Na snížení rizika pracují i lékárníci. Pacientům s elektronickými recepty nově nabízejí možnost odeslat jejich kódy na mailovou adresu lekarna.erecepty@mnof.cz. Do mailu je nutné uvést také kontaktní telefon na osobu, která bude léky vyzvedávat. Jakmile budou připraveny, odejde informace s individuálním kódem pro jejich vyzvednutí. "Pacienti se vyhnou tomu, že třeba musejí přijít do lékárny dvakrát nebo odejdou bez léku. Veškerá komunikace o eventuálních komplikacích nebo problémech s těmi léky se odbude na dálku," vysvětluje vedoucí lékárny MNO Kamil Hrubý.

Do práce v nemocnici se zapojili i první medici a jejich počet bude narůstat. Studenty medicíny využije nemocnice na vstupních stanovištích, kde změří příchozím teplotu a zjišťují o nich základní údaje. Budou také pracovat na chystaném odběrovém místě. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků