Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava pomůže drobným podnikatelům, vyplatí jim statisíce korun

  • Ostrava,

Prodloužení splatnosti nájmu. Okamžitá finanční pomoc do výše dvaceti tisíc korun nebo dotace až sto tisíc. To je soubor opatření, který připravil ostravský magistrát pro drobné podnikatele, kteří museli kvůli krizovým opatřením vlády přerušit provoz. O první peníze mohou žádat okamžitě.

Většina obchodů i restaurací zavřená. Ulice Ostravy téměř zejí prázdnotou. Situace, která zvláště drobné podnikatele přivádí na pokraj existenční krize. Magistrát jim proto nabídl okamžitou pomoc do výše 20 tisíc korun, peníze dostane darem prvních 41 žadatelů:

„Jsou to podnikatelé, kadeřníci, různí provozovatelé bister, sportovní trenéři, kosmetické salóny a podobně,“ řekla náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová.

První vlně magistrát vyplatí skoro 627 tisíc korun. Další žádosti přijímá vyplněním čestného prohlášení a základních údajů o podniku: „Provozovna, identifikační údaje, je tam soupis nákladů na co to chtějí použít, ale není to nic složitého,“ doplnila Bajgarová.

Magistrát také vyjde vstříc všem, kteří platí nájmy za provozovny městu: „Odkládáme nájemné za březen a duben prozatím,“ řekl primátor Tomáš Macura. „Během té doby si ti podnikatelé mohou požádat o odpuštění nájmu,“ dodala náměstkyně.

Do žádosti ale musejí uvést od kdy do kdy měli zavřeno, je tak lepší s ní zatím počkat. Všechny potřebné formuláře najdou na webu města. Pomoc cílí na drobné živnostníky s obratem do šesti milionů korun: „Oni jsou tím motorem toho oživení města, o které léta usilujeme, bojujeme a nechceme o ně pochopitelně přijít,“ řekl primátor.

Magistrát také pro podnikatele připravuje jednorázový dar až do výše 100 tisíc korun. Jeho vyplácení ale musí schválit dubnové zastupitelstvo.
SHF Hudební výlety: Stadlerovo klarinetové kvarteto

Dnes
Ostrava, Husův sbor, Stará Bělá

ZRUŠENO!!! Šikmý kostel / beseda s Karin Lednickou

31.03. 17:00
Ostrava-Centrum, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Městská nemocnice Ostrava, příspěvková organizace,
Ostrava
od 35 480 Kč/měsíc

Detail

Bison Invest a.s.
Ostrava
od 13 500 Kč/měsíc

Detail

DOBOSH - STAV družstvo, Ostrava
Ostrava
od 14 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků