Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava nabízí ve spolupráci s ADROU pomoc pro seniory. Zájem se zvyšuje

  • Ostrava,

Ostrava nabízí společně s organizací ADRA pomoc pro osamělé seniory nebo lidi v izolaci, kteří potřebují například nakoupit nebo chtějí ochrannou ropušku. Zelenou linku 800 199 922 obsluhuje městská policie.

První desítky zájemců využily zelenou linku ostravského magistrátu, prostřednictvím které mohou požádat o pomoc. Linka 800 199 922 začala fungovat 17. března a je určena hlavně seniorům, nebo lidem, kteří jsou v karanténě a nemohou si sami zajít do obchodu nebo do lékárny. Pracovníci ADRY také zájemcům rozvážejí roušky. "ADRA Ostrava nabízí nákupy izolovaným seniorům, kterým nemá kdo pomoci v této situaci. Přineseme nákup nebo léky. Ve spolupráci s magistrátem také rozvážíme roušky," vysvětluje vedoucí Dobrovolnického centra ADRA Ostrava Dagmar Hoferková.

V projektu je dále zapojena Městská policie Ostrava, která obsluhuje Zelenou linku a Trojhalí Karolina, které pomáhá s logistikou. Nákupy s nominální hodnotou do pětiset korun jsou dodány podle potřeby, většinou do jednoho dne od objednání. Nejčastějšími položkami, které dobrovolníci pořizují, jsou základní potraviny – pečivo, šunka a sýr. Služba je zdarma, ale nákup si samozřejmě lidé musí zaplatit. Stále je ale nedostatek roušek. "Dobrovolníci už uskutečnili asi 70 nákupů, ale nejedná se jen o nákup, oni s těmi seniory i pohovoří a  myslím, že ty požadavky jsou uspokojeny," říká náměstek primátora Ostravy Zbyněk Pražák.

V současné době má ADRA k dispozici 47 proškolených dobrovolníků z celé Ostravy.  Noví dobrovolníci včetně studentů Ostravské univerzity, budou zapojeni při dalším nárůstu poptávky o tuto službu. Číslo zelené linky je 800 199 922. Město a ADRA, ale apelují na lidi, aby linku nezneužívali a nejprve se obrátili na příbuzné, známé nebo sousedy. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků