Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V domově pro seniory v Ostravě jsou další nakažení klienti. Hasiči budou desinfikovat vše od sklepa, až po půdu

  • Ostrava,

86 lidí z domova pro seniory Iris v Ostravě-Mariánských Horách podstupuje testy na koronavirus. Výsledky přicházejí postupně a nákazu potvrdily už u prvních tří klientů. Do domova dnes přijeli hasiči, kteří pomůžou s jeho desinfekcí. Vedení má obavy, jak udrží provoz, vypadlo totiž celé oddělení.

Speciální odběrové sanitky Zdravotnické záchranné služby MS kraje nahradili ve středu před Domovem pro seniory IRIS v Ostravě hasiči. Potřebovali si připravit zázemí pro rozsáhlou dezinfekci celého zařízení. Vyrostly tak speciální stany i dekontaminační sprcha. Prostor byl uzavřen. “Probíhá tam dekontaminace. Všechny ty prostory se musí dezinfikovat a musí se všechno zorganizovat tak, aby nebyli v kontaktu lidé, kteří jsou v karanténě, s ostatními,” vysvětluje hejtman MS kraje Ivo Vondrák.

Obyvatelé domova pro seniory IRIS i jejich ošetřovatelé prožívají těžké časy. V úterý se 86 z nich podrobilo testům a po celou středu netrpělivě očekávali výsledky. Navíc se prováděly další odběry. Testováno bude všech 104 klientů i 93 pečovatelů. Někteří klienti mají hodně přes 80 let a jsou vyděšení. “Nejdříve se leknete a máte hrozný stach, ale pak už to berete. Teď jsme ve fázi, že jsme se s tím smířili a i přítomnost hasičů lidi uklidňuje. Zatím všichni zaměstnanci byli negativní, takže i to ten mančaft uklidňuje, takže taková je nálada,” popisuje atmosféru ředitel Domova pro seniory IRIS Michal Mariánek.

Z 59 otestovaných vzorků byly pozitivně vyhodnoceny dva a třetí klientka byla pozitivně testovaná v Městské nemocnici Ostrava, kde je kvůli jinému problému. Čtvrtou nakaženou je právě ošetřovatelka, která je v domácí karanténě.
CYKLOSVĚTLUŠKA 2020 aneb Světýlka naděje pro Karolínku

05.09. 18:00
Ostrava-Mariánské hory, AKORD

Petr Hapka a jeho potměšilí hosté / přesunutý koncert z 18.4.

22.10. 19:00
Ostrava-Mariánské hory, DK Akord, Ostrava

Káťa a Škubánek / přeloženo z 28.3.

21.11. 10:00
Ostrava-Mariánské hory, Dům kultury města Ostravy

Traťová strojní společnost, a.s., Ostrava
Ostrava
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Ostravská sportovní z.s. - Ostrava
Ostrava
od 18 000 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

Michal Petroš, Stará Ves nad Ondřejnicí
Stará Ves nad Ondřejnicí
od 17 800 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků