Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

VIDEO: Triky kapsářů v Ostravě. Jeden objímal lidi na ulici, druhý si speciálně upravil bundu

  • Ostrava,

Minimálně 16 okradených mají na svědoví dva kapsáři z Ostravy. Jeden z nich si vybíral netradičním způsobem hlavně seniory na ulici, například je objímal. Další řádil především v tramvaji, speciálně si kvůli tomu upravil i svou bundu. Oba už sedí ve vazbě.

VIDEO: POLICIE ČR

Ostravská kriminálka chytila dva kapsáře, kteří mají na svědomí kapesní krádeže napříč celou Ostravou. Od ledna do března okradli minimálně 16 lidí. Jejich triky byly opravdu propracované a oběti si vůbec ničeho nevšimly.

První z kapsářů, čtyřicetiletý muž, se zaměřoval především na seniory. "Nejstarší okradený měl 80 let. Ve většině případů je měl obviněný buď oslovit a zeptat se na ulici, kterou hledá nebo je měl třeba jen bezdůvodně obejmout. Následně využil jejich nesoustředěnosti a záhy jim měl odcizit z kapsy peněženku," řekla policejní mluvčí Eva Michalíková.

Druhý z kapsářů, osmačtyřicetiletý muž, vymyslel ještě propracovanější fígl a své oběti si vybíral v tramvajích. K tomu, aby zakryl svůj kapsářský manévr, použil speciálně upravenou bundu. Do ní si rozstříhal díru, přes kterou pokaždé protáhl ruku rovnou do kapsy okradených. "Využil nepozornosti poškozených a v nestřeženém okamžiku jim měl z kapsy, kabelky či batohu odcizit například mobilní telefon, peněženku s osobními doklady, platební kartou či finanční hotovostí," potvrdila mluvčí.

"Objímač" se policii přiznal, že okradl 6 lidí, kapsář z tramvají přiznal 10 krádeží. Oba jsou recidivisté, kteří byli loni v prosinci propuštěni z vězení a teď už sedí ve vazbě. "Prvnímu obviněnému hrozí trest odnětí svobody až na tři roky, u druhého obviněného trestní sazba hovoří o trestu v délce až pěti let," uzavřela Michalíková.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyPrestige Health Care s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Střední škola společného stravování, Ostrava-Hrabůvka, příspěvková organizace,
Ostrava
od 16 050 do 19 395 Kč/měsíc

Detail

Rubix Czech s. r. o., Ostrava
Ostrava
od 30 000 do 33 000 Kč/měsíc

Detail