Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Začíná proměna farské zahrady v Ostravě. Vznikne v ní i ovocný sad

  • Ostrava,

V centru Ostravy vznikne další krásné místo pro odpočinek. V nejbližších dnech totiž začne přeměna farské zahrady u biskupství, která dlouhé roky chátrala. Nová zahrada bude mít dětské hřiště i ovocný sad.

Ostrava pokračuje ve zkrášlování veřejného prostoru. Přímo v centru města v historicky cenné lokalitě za biskupstvím vznikne nádherné zelené místo. Jde o farskou zahradu, která už je mnoho let neudržovaná. V minulosti  mimo jiné sloužila jako expoziční plocha pro výstaviště Černá louka. Nyní by se ji měl vrátit původní účel. "Zahrada by měla být tvořena dvěma pomyslnými částmi. Ta vrchní část by byla více prosluněná a bylo by tam i dětské hřiště. Ta spodní část, když sejdete po schodech dolů, by byla taková klidnější a intimnější. Rádi bychom vrátili farské zahradě původní podobu i v tom, že tam vysadíme ovocný sad,"  vysvětluje náměstkyně primátora Kateřina Šebestová.

Spojujícím prvkem obou ploch bude terasa, umístěná pod platanem. Ta bude využívána i pro menší akce. O přeměnu zahrady se postará ostravská firma HSF System. „Jsme nadšeni, že jsme uspěli ve veřejné zakázce. Projekt má pro nás velký význam a upřímně se těšíme na spolupráci s městem Ostrava. Navíc se v přímém sousedství této stavby nachází náš vlastní projekt polyfunkčního domu. Věříme, že bude možné využít synergický efekt obou staveb a přispět tak k dalšímu oživení historického centra města,“ uvádí ředitel společnosti HSF System Jan Hasík.

V zahradě budou také stojany na kola nebo chytré osvětlení. Jabloní bude vysazeno celkem 24 a porostou na nich malá jablíčka, která vydrží celou zimu a slouží jako potrava pro ptactvo. Park se bude na noc zamykat. Hotovo by mělo být letos na podzim. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků