Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava čeká přihlášky do soutěže na památník veteránů už jen necelý týden. Šanci dostane 8 umělců

  • Ostrava,

Už jen necelý týden zbývá zájemcům, aby se mohli přihlásit do soutěže na podobu památníků veteránů v Ostravě. Kromě čtyř přímo oslovených renomovaných umělců dostanou šanci ještě další čtyři tvůrci, vybraní na základě svých portfolií.

V březnu byla ostravským magistrátem vyhlášena výtvarně-architektonická soutěž na podobu památníku veteránů. Toto pietní místo bude vybudováno v nedávno zrekonstruovaném parku Čs. letců v Moravské Ostravě. Město přímo vyzvalo k účasti v soutěži čtyři tvůrce. Ondřeje Bělicu, Pavlu Sceránkovou, Kateřinu Šedou a bratry Stolínovy. Další čtyři pak budou vybráni na základě portfolií. "Rozhodli jsme se lépe specifikovat naše očekávání v rámci poroty a zároveň jsme, po diskusi s odborníky, přistoupili k tomu, že jsme tu soutěž změnili na částečně vyzvanou a částečně otevřenou," vysvětluje náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová.

Památník bude určen všem padlým vojákům, které nyní připomínají různá pietní místa v jednotlivých městech, obvodech a obcích, ale současně i novodobým veteránům ze zahraničních misí. "Každá doba má své hrdiny a my bychom jim měli být schopni vzdát hold. Chceme památník, který bude promlouvat k veřejnosti, bude srozumitelný a bude projevem úcty," dodává náměstkyně.

Památník má být dokončen v říjnu příštího roku. Náklady na zhotovení díla by neměly překročit částku 3,5 milionu korun. Přihlášky do soutěže se uzavírají v úterý 21. dubna. 
Petr Hapka a jeho potměšilí hosté / přesunutý koncert z 18.4.

22.10. 19:00
Ostrava-Mariánské hory, DK Akord, Ostrava

Káťa a Škubánek / přeloženo z 28.3.

21.11. 10:00
Ostrava-Jih, Dům kultury města Ostravy

Slezské uzeniny, s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 106 Kč/hod.

Detail

DOBOSH - STAV družstvo, Ostrava
Ostrava
od 14 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků