Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava čeká přihlášky do soutěže na památník veteránů už jen necelý týden. Šanci dostane 8 umělců

  • Ostrava,

Už jen necelý týden zbývá zájemcům, aby se mohli přihlásit do soutěže na podobu památníků veteránů v Ostravě. Kromě čtyř přímo oslovených renomovaných umělců dostanou šanci ještě další čtyři tvůrci, vybraní na základě svých portfolií.

V březnu byla ostravským magistrátem vyhlášena výtvarně-architektonická soutěž na podobu památníku veteránů. Toto pietní místo bude vybudováno v nedávno zrekonstruovaném parku Čs. letců v Moravské Ostravě. Město přímo vyzvalo k účasti v soutěži čtyři tvůrce. Ondřeje Bělicu, Pavlu Sceránkovou, Kateřinu Šedou a bratry Stolínovy. Další čtyři pak budou vybráni na základě portfolií. "Rozhodli jsme se lépe specifikovat naše očekávání v rámci poroty a zároveň jsme, po diskusi s odborníky, přistoupili k tomu, že jsme tu soutěž změnili na částečně vyzvanou a částečně otevřenou," vysvětluje náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová.

Památník bude určen všem padlým vojákům, které nyní připomínají různá pietní místa v jednotlivých městech, obvodech a obcích, ale současně i novodobým veteránům ze zahraničních misí. "Každá doba má své hrdiny a my bychom jim měli být schopni vzdát hold. Chceme památník, který bude promlouvat k veřejnosti, bude srozumitelný a bude projevem úcty," dodává náměstkyně.

Památník má být dokončen v říjnu příštího roku. Náklady na zhotovení díla by neměly překročit částku 3,5 milionu korun. Přihlášky do soutěže se uzavírají v úterý 21. dubna. 
Tři vykřičníky / folkový koncert

06.08. 18:00
Ostrava-Centrum, DK Akord, Ostrava

Letní kino v DOV: 3bobule

06.08. 21:30
Ostrava-Mariánské hory, Bolt Tower, DOV, Ostrava

FAJNA RODINA SPOLU / akce pro rodiny v Bělském lese

16.08. 14:00
Ostrava-Centrum, Bělský les - Ostrava

TEPLOTECHNA Ostrava a.s.; Ostrava
Ostrava
od 22 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

VÁHOSTAV - CZ, organizační složka - Ostrava
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 16 710 do 24 420 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků