Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Plošné testování obyvatel MS kraje probíhá podle plánu. V Ostravě přibude testovací místo

  • Ostrava,

Plošné testování obyvatel MS kraje zatím probíhá bez problémů a dokonce rychleji, než se očekávalo. V pondělí byla spuštěna druhá vlna a opět byly téměř všechny volné termíny rychle obsazeny. Pomaleji se zaplňovala hlavně místa pro seniory nad 65 let. V Ostravě přibude druhé odběrové místo před magistrátem města.

Jak z našeho zpravodajství víte, vedení našeho kraje che zjistit promořenost populace nemocí Covid 19 a proto začalo v sobotu plošné testování obyvatel. Během dvou dnů přišlo na 7 odběrových míst 861 lidí, kteří se dopředu museli objednat. Testování prozatím probíhá hladce. "Testy proběhly v sobotu a v neděli bez jakýchkoliv front v poklidu. Všechno se stíhalo tak, že jsme zjistili, že můžeme navýšit kapacity," potvrzuje hejtman Ivo Vondrák. 

V pondělí bylo internetové přihlašování otevřeno pro zbývajících 4 tisíce osob. Po zkušenostech z první vlny bude odebírání vzorků zrychleno na 12 lidí za hodinu a přidají se i mobilní odběrové týmy. V úterý se bude testovat na Prokešově náměstí v Ostravě, pak se odběrový tým přemístí na dva dny na náměstí do Frenštátu pod Radhoštěm. V příštím týdnu budou odběry pokračovat v Rýmařově, Frýdlantu a Hlučíně. "Pokud se ukáže, že nám bude chybět nějaká kategorie, například, že nám bude chybět 30 seniorů v Bruntále, jsme domluveni, že přes různé asociace v Bruntále domluvíme a ten odběrový tým tam vyjede a ty seniory odebere," dodává náměstek hejtmana MS kraje Jakub Unucka.

Výsledky průzkumu promořenosti by mohly být k dispozici 20. května. Kdo se nestihl přihlásit k plošnému testování, může využít nabídku Vítkovické nemocnice, která testuje zájemce za 3 tisíce korun. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy