Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hejtman Ivo Vondrák převzal lahve na kyslík, využijí je menší nemocnice

  • Ostrava,

Hejtman MS kraje Ivo Vondrák převzal za asociaci krajů České republiky důležitý dar - medicinální láhve na kyslík, které mohou významně pomoci v boji s nemocí Covid 19. Využity budou pro pacienty především v malých nemocnicích.

Podle odhadů odborníků má asi 5 procent nakažených nemocí Covid 19 natolik těžký průběh, že je nutné použít podpůrnou léčbu pomocí kyslíku. Hlavně menší nemocnice, ale nemají přizpůsobená oddělení pro více takto nakažených. Řešením jsou lahve na kyslík. V Ostravě funguje už 115 let společnost, která tyto lahve vyrábí a její vedení se rozhodlo, že je věnuje asociaci krajů. "V podstatě to znamená, že můžeme v případě potřeby vytvořit nouzová lůžka s kyslíkovými přístroji, která jsou potřeba při těžkých průbězích této choroby," vysvětluje hejtman MS kraje Ivo Vondrák. 

V zásilce pro kraje je celkem 50 dvoulitrových, 10 pětilitrových, 50 desetilitrových a 50 dvacetilitrových medicinálních lahví i s ventily pro dýchání. Firma Vítkovice Cylinders je v současnosti po desetitisících exportuje do celého světa. "Řekli jsme si, že uděláme takový pilotní projekt pro malé nemocnice, kde nejsou luxusní rozvody a nemají kapalný kyslík, aby byly flexibilní," říká předseda představenstva Vítkovice Cylinders Jan Světlík. 

Expedici lahví do celé České republiky koordinují Vítkovice ve spolupráci s hasiči. Dolní Vítkovice také zahájily kampaň Tlakem proti virům a kyslíkové lahve si mohu koupit zájemci i na jejich e-shopu. Kyslík má totiž blahodárné účinky a lze ho využít nejen při nemoci, ale třeba i při sportu nebo únavě. 
CYKLOSVĚTLUŠKA 2020 aneb Světýlka naděje pro Karolínku

05.09. 18:00
Ostrava-Mariánské hory, AKORD

Petr Hapka a jeho potměšilí hosté / přesunutý koncert z 18.4.

22.10. 19:00
Ostrava-Mariánské hory, DK Akord, Ostrava

Káťa a Škubánek / přeloženo z 28.3.

21.11. 10:00
Ostrava-Mariánské hory, Dům kultury města Ostravy

CITY SPORTS s.r.o., Ostrava;
Ostrava
od 16 280 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

SUBSTAV Invest s r.o., Ostrava
Ostrava
od 19 536 Kč/měsíc

Detail

Ostravská sportovní z.s. - Ostrava
Ostrava
od 18 000 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků