Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

VIDEO: Přepadení benzínky v Porubě. Mladý lupič zahrabal peníze i pistoli ve křoví

  • Ostrava,

Maskovaný lupič s pistolí v ruce přepadl v neděli večer čerpací stanici v Ostravě-Porubě. Odnesl si 15 tisíc korun a utekl. Policisté ho během krátké chvíle dopadli, schovával se ve křoví a peníze zahrabal na jiném místě. Už je ve vazbě a hrozí mu až desetileté vězení.

VIDEO + FOTO: POLICIE ČR; TV POLAR

23 letý lupič nakráčel do prodejny čerpací stanice kolem půl deváté večer. V ruce držel pistoli a ženu za pultem pořádně vyděsil. "Poté, co měl říct: „dej sem peníze“, žena za pultem ze strachu muži vydala částku okolo 15.000,- Kč, se kterou následně pachatel z místa utekl neznámo kam," řekla policejní mluvčí Eva Michalíková.

Na místo se okamžitě sjely policejní hlídky z okolí, psovod i kriminalisté, kteří začali po lupiči intenzivně pátrat. Zhruba kilometr od místa přepadení zahlédla hlídka podezřelého mladého muže, který se před nimi schovával ve křoví. "Tohoto zadrželi a předali do rukou kriminalistů. Muž sice u sebe neměl zbraň ani finanční hotovost z loupeže, přesto odpovídal popisu možného pachatele," pokračuje policejní mluvčí.

S policisty nespolupracoval, ale kriminalistům se vzápětí podařilo najít i peníze, které se s pistolí snažil zahrabat při útěku jinde ve křoví. "Ohledáním zbraně bylo zjištěno, že se jedná o plynovou pistoli. Při loupežném přepadení naštěstí nebyl nikdo zraněn," doplnila Michalíková.

Kriminalisté muže obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže, za který mu hrozí až 10 let vězení. Soudce už ho vzal rovnou do vazby.

O přepadení jsme informovali už v pondělí: Lupič si vybral benzínku na jednom z nejrušnějších míst v Porubě. Daleko ale neutekl

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy