Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Okolí Kotvy v Ostravě čeká moderní proměna. Rekonstruovat se budou zastávky i koleje

  • Ostrava,

Okolí nákupního centra Kotva v Ostravě čeká modernizace. Rekonstruovat se budou nástupiště městské hromadné dopravy, koleje i křižovatka. Úpravy naváží na dokončení rekonstrukce Výškovických mostů a z tohoto frekventovaného místa se stane atraktivní a moderní část města.

Městský obvod Ostrava - Jih je s více než 100 tisíci obyvateli největší městskou částí. Od letošního července začne velká modernizace okolí frekventované lokality u nákupního centra Kotva, která naváže na končící rekonstrukci Výškovických mostů. "Dojde k úpravě samotných zastávkových přístřešků, zastávky budou bezbariérové, vznikne moderní prostor pro čekající na MHD. Jedná se o velmi frekventovanou lokalitu v Ostravě Jihu a mám za to, že ta proměna ji výrazně přispěje. Bude to takový pilot i z hlediska zastávek v Ostravě jako celku. Dojde také k úpravě křižovatky, kdy vznikne nový odbočovací pruh na ulici Čujkovovu a Volgogradskou," upřesňuje náměstkyně primátora Ostravy Zuzana Bajgarová.

Od srpna také začne komplexní modernizace tramvajové trati na Výškovické ulici v délce téměř 1 kilometru mezi ulicemi Čujkovova a Svornosti. „Nová trať, upravená po vzoru velkých evropských měst, bude mít podstatně delší životnost, nižší hlučnost a vibrace. Po celé délce trati ve Výškovické ulici bude položen kryt se zatravněním a umělou zálivkou. Odstraněním zábradlí ve všech úsecích kromě nejbližšího okolí zastávek se zlepší nejen prostupnost území, ale také jeho vzhled,“ dodal náměstek primátora pro dopravu Vladimír Cigánek.

Po celou dobu modernizace bude průjezd lokalitou možný v obou směrech v jednom jízdním pruhu. Od července poslouží objízdným trasám nové Výškovické mosty, které plně nahradí omezení v křižovatce. Tramvajová doprava bude v září a říjnu nahrazena autobusy. Modernizace by měla skončit začátkem příštího roku. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy