Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravský magistrát prodlouží termín pro ozdravné pobyty. Školy mohu jet i na podzim

  • Ostrava,

Ostravský magistrát chce prodloužit termín pro ozdravné pobyty na horách pro děti. Mnohé školy totiž kvůli opatřením vlády v boji s pandemií nestihly na jaře na pobyty odjet. Radnice školám a školkám nabídne podzimní termíny.

Na ozdravné pobyty hrazené z Fondu pro děti ohrožené znečištěným ovzduším v Ostravě měl jet v tomto školním roce rekordní počet žáků 4 342. Bohužel spousta škol už to nestihla. Propukla pandemie nového koronaviru a kvůli opatřením vlády byly pobyty zrušeny. Magistrát ale přispěchal s řešením a rada města navrhne, aby se termín posunul až do podzimu. "Přestože ještě nemáme informace ze všech škol, už nyní víme, že mnohé z nich pobyt před zavedením epidemiologických opatření nestihly. Proto jsem navrhla radě, abychom jejich realizaci posunuli na termín od prvního října do dvacátého prosince," potvrzuje náměstkyně primátora Kateřina Šebestová.

Z 35 škol, které měly schválenou finanční podporu z fondu na jarní pobyty, stihli celý pobyt realizovat pravděpodobně pouze žáci ze dvou škol. "Zájem o prodloužený termín zatím deklarovalo 16 škol, které si již předjednaly říjnové termíny pobytu na horách," dodává náměstkyně.

Vloni bylo ve fondu téměř 24 milionu korun. Pro sezónu od listopadu 2020 do konce dubna 2021 je jistý příspěvek města ve výši 22 milionů korun, dary od znečišťovatelů přicházejí v průběhu roku. Od roku 2010 už díky fondu jelo na hory více než 21 tisíc dětí. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy