Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dvoumetrový had vypadl v Ostravě z desátého patra

  • Ostrava,

Pořádný poprask způsobil v pátek téměř dvoumetrový had v Ostravě-Zábřehu. Užovka albín totiž utekla svému majiteli z terária a vypadla z okna v desátém patře. Kupodivu se jí nic nestalo, odchytili ji hasiči, kteří prošli několik bytů, než se jim podařilo hada vrátit překvapenému majiteli.

Ostravští hasiči už zažili leccos, ale aby zachraňovali hada, který vypadl z desátého patra, to se jim ještě nestalo. Střemhlavý let viděl krátce před polednem na vlastní oči jeden ze sousedů. "Letícího „neznámého“ hada zahlédl soused z balkonu osmého patra činžáku a bez prodlení volal na tísňovou linku hasičů," řekl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Do ulice Kosmonautů v Ostravě-Zábřehu proto vyjela jednotka ze stanice Ostrava-Přívoz, která se vedle klasických zásahů specializuje na záchranu či odchyt nejrůznějšího tvorstva. "Po zkontaktování s oznamovatelem hasiči brzy nalezli v trávě před domem, kde měl had ležet, téměř dva metry dlouhou užovku albína, nejedovatou, klidnou a patrně i nezraněnou," pokračuje mluvčí hasičů.

"Po krátké chvíli se vrátil s odpovědí, že „had není doma.“

Překvapení sousedé i chovatel

Hasiči bez potíží užovku odchytili a začali zjišťovat u dveří bytů v patrech nad mužem, který pád viděl, komu had patří. Lidé byli po otázce typu: "Dobrý den, chováte hady?" viditelně překvapení, někteří za tím dokonce hledali skrytou kameru, jiní jen pokrčili rameny, že se jich to netýká.

Svým očím nevěřil ani skutečný chovatel. "Po výzvě hasičů:  „Co dělá jeho had?" se šel nejprve přesvědčit, zda mu had skutečně unikl z terária. Po krátké chvíli se vrátil s odpovědí, že „had není doma“," uzavřel Kůdela.

Jeho mírumilovná užovka svůj dobrodružný (vý)let přečkala bez úhony.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy