Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

95letá seniorka ležela v kuchyni se silnými bolestmi, sama si přivolala strážníky

  • Ostrava,

Strážníci Městské policie Ostrava si připisují další úspěšný zásah. Kvůli zdravotním komplikacím a silným bolestem si je až domů přivolala seniorka (95) z Moravské Ostravy. Naštěstí měla u sebe tísňové tlačítko senior linky.

Hlídka Městské policie Ostrava vyjela na místo v sobotu 9. května krátce před polednem. Volání o pomoc starší ženy slyšeli strážníci už za dveřmi. 

"Po otevření bytu hasiči nalezli strážníci seniorku ležící v kuchyni, která si stěžovala na silné bolesti těla. Na místo tak strážníci přivolali zdravotníky, kteří si seniorku převzali do své péče a převezli do nemocnice," komentuje zásah strážníků mluvčí MP Ostrava Jindřich Machů.

"Po otevření bytu hasiči nalezli strážníci seniorku ležící v kuchyni, která si stěžovala na silné bolesti těla."

Na senior linku je v Ostravě připojena necelá pětistovka domácností. Služba, která letos v únoru oslavila 10 let fungování, už zachránila několik životů. 

"Za tu dobu strážníci vyjížděli strážníci na základě aktivace senior linek k více než 2300 událostem, ve více než třech stovkách případů pak následně hlídky volaly na místo zdravotníky. V mnoha případech také strážníci pomáhali seniorům přímo na místě, poskytli první pomoc, či pomáhali například v situacích, kdy senior upadl a nemohl sám vstát," uzavírá Machů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy